Czy mogę użyć podłogi laminowanej Quick-Step w pomieszczeniu z ogrzewaniem lub chłodzeniem podłogowym?

Często zadawane pytania dotyczące podłoga laminowana

Czy mogę użyć podłogi laminowanej Quick-Step w pomieszczeniu z ogrzewaniem lub chłodzeniem podłogowym?

Połączenie laminowanej podłogi i ogrzewania podłogowego zapewnia doskonały komfort. Taka kombinacja jest łatwa w instalacji i komfortowa dla stóp, zapewniając świetne doznania przez wiele lat.

Typy ogrzewania podłogowego

Wszystkie podłogi laminowane Quick-Step można łączyć z niskotemperaturowym ogrzewaniem lub chłodzeniem podłogowym. Maksymalna dozwolona temperatura kontaktu wynosi 27°C zarówno dla klasycznych elementów grzewczych z ciepłą wodą lub elektrycznych, jak i folii grzejnych, które są instalowane na podłożu. W przypadku obu typów ogrzewania podłogowego należy zwrócić szczególną uwagę na instrukcje montażu.

Pobierz instrukcję

Podłoga laminowana z ogrzewaniem podłogowym: rzeczy, o których należy pamiętać

Łącząc podłogę laminowaną z ogrzewaniem podłogowym, należy upewnić się, że ogólny opór cieplny nie przekracza 0,15 m²K/W. Im większy opór cieplny, tym dłużej będzie trwało nagrzewanie podłogi i tym mniej wydajne będzie ogrzewanie podłogowe. Opór cieplny podłogi laminowanej Quick-Step w połączeniu z jednym z naszych podkładów można znaleźć w konkretnych wytycznych dla ogrzewania podłogowego.

Ważne jest również, aby poniżej ogrzewania podłogowego umieścić warstwę izolacyjną, która izoluje bardziej niż laminat. W ten sposób ciepło odbija się od warstwy izolacyjnej i jest odprowadzane przez podłogę.

Podłoga laminowana i chłodzenia podłogowe

Chłodzenie podłogowe działa na tej samej zasadzie co ogrzewanie podłogowe, ale zamiast gorącej wody używana jest zimna woda. Z tego powodu ważne jest zastosowanie zaawansowanego systemu kontroli i bezpieczeństwa, aby uniknąć wewnętrznej kondensacji podczas korzystania z chłodzenia podłogowego. Zapobiega to uszkodzeniu podłogi przez wodę.

W przypadku chłodzenia podłogowego zalecany jest opór cieplny wynoszący 0,09 m²K/W lub mniej. Oznacza to, że w niektórych przypadkach minimalna utrata wydajności jest nieunikniona.

Montaż podłogi laminowanej z ogrzewaniem podłogowym

Podczas instalowania podłogi laminowanej z ogrzewaniem podłogowym zawsze należy stosować ‘pływający’ montaż podłogi. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zalecamy połączenie podłogi laminowanej Quick-Step z podkładem Silent Walk. Nadal obowiązują ogólne wytyczne dotyczące montażu, chyba że nasze konkretne wytyczne dotyczące ogrzewania podłogowego stwierdzają inaczej. W razie wątpliwości należy zawsze skonsultować się ze sprzedawcą.

Pobierz instrukcje dla ogrzewania podłogowego


Powiązane tematy

Ogólne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące podłóg Quick-Step oraz oficjalnego sklepu internetowego Quick-Step.

Często zadawane pytania dotyczące parkiet

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące podłóg drewnianych Quick-Step.

Często zadawane pytania dotyczące winyl

Masz pytania na temat podłóg winylowych Quick-Step? Sprawdź listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi.

Akcesoria

Od montażu po pielęgnację i naprawy: często zadawane pytania dotyczące akcesoriów Quick-Step.
Top