W jaki sposób mogę zamontować panele w pomieszczeniu ze skośną ścianą?

Podłoga laminowana

W jaki sposób mogę zamontować panele w pomieszczeniu ze skośną ścianą?

Montaż podłogi laminowanej w pomieszczeniu ze skośną ścianą może wydawać się niemożliwym zadaniem. Nieprawda! Zaprezentujemy jak można tego dokonać w kilku prostych krokach. Po zapoznaniu się z poradnikiem bezproblemowo położysz idealną podłogę laminowaną. Przed rozpoczęciem zbierz potrzebne narzędzia: kątownik, ołówek, młotek, taśmę mierniczą oraz wyrzynarkę.
 1. Zacznij pracę od połączenia trzech rzędów paneli, a następnie umieszczenia ich w miejscu, gdzie możesz zamontować pełne panele. Najlepiej dokonać odpowiednich pomiarów przed rozpoczęciem pracy. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, obejrzyj nasz “film na temat układania podłogi laminowanej dla początkujących”.

 2. Przy pomocy kątownika zmierz kąt skośnej ściany. Dokręć śrubę motylkową, a następnie odrysuj kąt na panelach.  
  Wskazówka: odrysuj kąt na kawałku niepotrzebnego panelu bądź drewna. W ten sposób unikniesz konieczności sięgania po kątownik co 5 sekund.

 3. Wytnij panele pod odpowiednim kątem przy pomocy wyrzynarki.
  Wskazówka: wykorzystaj różne długości paneli przy skośnej ścianie. W rezultacie uzyskasz przyjemny dla oka efekt przesunięcia.

 4. Po przygotowaniu trzech rzędów możesz zacząć pracę nad ostatnim panelem, który znajdzie się przy skośnej ścianie. W tym celu będzie konieczne zwężenie panelu oraz przygotowanie wycięcia pod skośną ścianę.
  Wskazówka: ułóż nowy panel na ostatnim panelu przy podłodze. Korzystając z niepotrzebnego fragmentu laminatu, odrysuj linię cięcia na nowym panelu.

 5. Przytnij panel do odpowiednich rozmiarów. Radzimy, by w pierwszej kolejności przyciąć panel na szerokość, a dopiero później zająć się kątem. W ten sposób uda się uzyskać idealną linię cięcia.

 6. Po przycięciu panelu do odpowiednich rozmiarów umieść go na miejscu. Następnie połącz go z pozostałymi panelami, używając młotka i łomu w celu solidnego połączenia go z pozostałą częścią podłogi.

Dowiedz się więcej:

ZOBACZ FILM


Powiązane tematy

Ogólne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące podłóg Quick-Step oraz oficjalnego sklepu internetowego Quick-Step.

Parkiet

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące podłóg drewnianych Quick-Step.

Winyl

Masz pytania na temat podłóg winylowych Quick-Step? Sprawdź listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi.

Akcesoria

Od montażu po pielęgnację i naprawy: często zadawane pytania dotyczące akcesoriów Quick-Step.
Top