Czy mogę zamontować parkiet Quick-Step na istniejącej podłodze?

Parkiet

Czy mogę zamontować parkiet Quick-Step na istniejącej podłodze?

Tak, jest to możliwe. Dokładny proces montażu zależy od rodzaju podłoża, na którym chcesz zamontować parkiet oraz od wybranej metody montażu.

W przypadku klejenia paneli Quick-Step należy usunąć wszelkie wykładziny. W przypadku montażu pływającego konieczne jest usunięcie wszystkich wykładzin, które nie chronią przed dostępem wilgoci (np. dywany, wykładziny filcowe itd.). Nie jest konieczne usuwanie materiałów zabezpieczających przed dostępem wilgoci (PCW, linoleum itd). We wszystkich przypadkach należy stosować podkład. Zalecamy stosowanie podkładów marki Quick-Step.

W przypadku montażu na podłożu drewnianym należy w pierwszej kolejności usunąć wszelkie wykładziny. Na drewnie nie powinny być widoczne żadne ślady pleśni i/lub obecności szkodników. Upewnij się, że podłoże jest płaskie i równe. Przybij gwoździami wszystkie luźne elementy. Jeśli podłoga znajduje się na poziomie gruntu, wyłóż ją plastikową folią. Przed rozpoczęciem montażu zastosuj wylewkę samopoziomującą. W celu możliwie najlepszego przystosowania podłoża należy ułożyć podkład Quick-Step, aby wyrównać wszelkie nierówności pomiędzy deskami. Nową podłogę należy układać pod kątem 90 stopni względem dotychczasowego podłoża. Jeśli pod drewnianą podłogą znajduje się wolna przestrzeń, należy zapewnić jej wentylację. W tym celu należy usunąć wszystkie przeszkody i upewnić się, że podłoga jest odpowiednio wentylowana (co najmniej 4 cm2 szczelin wentylacyjnych na m2 podłogi). Zawartość wilgoci w drewnie nie może przekraczać 10%.

Dowiedz się więcej:


Powiązane tematy

Ogólne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące podłóg Quick-Step oraz oficjalnego sklepu internetowego Quick-Step.

Podłoga laminowana

Informacje na temat podłóg laminowanych Quick-Step.

Winyl

Masz pytania na temat podłóg winylowych Quick-Step? Sprawdź listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi.

Akcesoria

Od montażu po pielęgnację i naprawy: często zadawane pytania dotyczące akcesoriów Quick-Step.
Top