Czy mogę użyć podłogi winylowej Quick-Step w pomieszczeniu z ogrzewaniem lub chłodzeniem podłogowym?

Często zadawane pytania dotyczące winyl

Czy mogę użyć podłogi winylowej Quick-Step w pomieszczeniu z ogrzewaniem lub chłodzeniem podłogowym?

Podłogi winylowe i ogrzewanie podłogowe pasują idealnie do siebie, co sprawia, że winyl jest niezwykle popularny zarówno podczas remontów, jak i w nowych budynkach. Wszystkie podłogi winylowe Quick-Step można łączyć z niskotemperaturowym ogrzewaniem lub chłodzeniem podłogowym.

Typy ogrzewania podłogowego

Podłogi winylowe podłogi Quick-Step można układać na instalacji niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego. Oznacza to, że maksymalna dozwolona temperatura kontaktu z podłogą winylową nie może przekraczać 27°C. Podłogi winylowe można instalować tylko w przypadku, gdy elementy grzewcze z ciepłą wodą lub elektryczne są osadzone w podłożu. Nowe systemy, takie jak folie grzewcze, które są nakładane na podłoże, nie są odpowiednie. Podczas montażu podłóg winylowych Quick-Step z ogrzewaniem podłogowym należy zwrócić szczególną uwagę na instrukcje.

Pobierz instrukcję

Podłogi winylowe z ogrzewaniem podłogowym: rzeczy, o których należy pamiętać

Łącząc podłogę winylową z ogrzewaniem podłogowym, należy upewnić się, że ogólny opór cieplny nie przekracza 0,15 m²K/W. Im większy opór cieplny, tym dłużej będzie trwało nagrzewanie podłogi i tym mniej wydajne będzie ogrzewanie podłogowe. Podłogi winylowe Quick-Step świetnie sprawdzają się w tych zastosowaniach: podłoga winylowa Quick-Step 4,5 mm ma całkowity opór cieplny 0,015 m²K/W po przyklejeniu lub 0,025–0,070 m²K/W w przypadku montażu ‘pływającego’ z podkładem. Innymi słowy, przyklejona podłoga trochę lepiej przekazuje ciepło. Opór cieplny podłogi winylowej Quick-Step można znaleźć w konkretnych wytycznych dla ogrzewania podłogowego.

Ważne jest, aby poniżej ogrzewania podłogowego umieścić warstwę izolacyjną, która izoluje bardziej niż winyl. W ten sposób ciepło odbija się od warstwy izolacyjnej i jest odprowadzane przez podłogę.

Podłogi winylowe a chłodzenie podłogowe

Chłodzenie podłogowe działa na tej samej zasadzie co ogrzewanie podłogowe, ale zamiast gorącej wody używana jest zimna woda. Z tego powodu ważne jest zastosowanie zaawansowanego systemu kontroli i bezpieczeństwa, aby uniknąć wewnętrznej kondensacji podczas korzystania z chłodzenia podłogowego. Zapobiega to uszkodzeniu podłogi przez wodę.

Montaż podłogi winylowej z ogrzewaniem podłogowym

Podłogi winylowe Quick-Step można montować na dwa sposoby: przyklejając do podłoża lub ‘pływająco’. Nadal obowiązują ogólne wytyczne dotyczące montażu, chyba że nasze konkretne wytyczne dotyczące ogrzewania podłogowego stwierdzają inaczej. W razie wątpliwości należy zawsze skonsultować się ze sprzedawcą.

Pobierz instrukcje dla ogrzewania podłogowego


Powiązane tematy

Ogólne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące podłóg Quick-Step oraz oficjalnego sklepu internetowego Quick-Step.

Często zadawane pytania dotyczące podłoga laminowana

Informacje na temat podłóg laminowanych Quick-Step.

Często zadawane pytania dotyczące parkiet

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące podłóg drewnianych Quick-Step.

Akcesoria

Od montażu po pielęgnację i naprawy: często zadawane pytania dotyczące akcesoriów Quick-Step.
Top