5 powodów, dla których należy wybrać laminat


Wybór nowej podłogi nie jest łatwy. Obecna oferta jest niemalże nieograniczona, a każdy typ podłogi ma zalety i wady. Coraz więcej osób decyduje się więc na laminat, który łączy w sobie autentyczny wygląd naturalnej podłogi z praktycznymi zaletami i korzystną ceną.

Podłoga laminowana składa się z czterech warstw. Podstawą podłogi jest bardzo mocna, stabilna i odporna na wilgoć płyta HDF. Płyta przeciwna poniżej zapewnia, że rdzeń się nie przekrzywi ani nie opadnie. Nad płytą HDF znajduje się „warstwa dekoracyjna”: zdjęcie w bardzo dużej rozdzielczości przedstawiające prawdziwe drewniane deski lub płytki, odwzorowane w najdrobniejszych szczegółach. Warstwa dekoracyjna jest wykańczana żywicą, a na niej znajduje się jeszcze przezroczysta, odporna na zużycie warstwa górna, optymalnie chroniąca podłogę. Dzięki unikalnej strukturze podłogi laminowanej nie sposób odróżnić od podłogi z prawdziwego drewna lub kamienia naturalnego, ma ona jednak wiele zalet.

1. Łatwe utrzymanie

Dzięki zabezpieczającej warstwie górnej podłogi laminowane bardzo łatwo się czyści. Zabrudzenia nie wnikają w drewno, a regularne czyszczenie suchą lub lekko zwilżoną szmatką włóknistą wystarczy do utrzymania podłogi w idealnym stanie przez dziesiątki lat. Podłóg laminowanych nie trzeba polerować, froterować ani oliwić. Czarne smugi lub uporczywe plamy można łatwo usunąć środkiem Quick-Step clean.

Wszystkie podłogi Quick-Step mają ponadto powierzchnię antystatyczną. Dzięki temu przyciągają znacznie mniej kurzu niż inne podłogi oraz są przystosowane do osób z alergią.

Sprawdź nasze porady dotyczące utrzymania >

2. Szybkie i proste układanie

W porównaniu z innymi podłogami laminat jest bardzo łatwy w montażu. Dzięki wygodnemu systemowi zatrzaskowemu wszystkie deski pasują do siebie jak puzzle. Do ułożenia idealnie równej i stabilnej podłogi nie jest potrzebny klej, piasek stabilizujący ani zaprawa. 

Oczywiście można skorzystać z usług specjalisty, ale nawet przy niewielkiej sprawności całkowicie nową podłogę można bez trudu ułożyć samodzielnie w jeden dzień. Co więcej: podłogę laminowaną można również łatwo zdemontować i samodzielnie przenieść. Jeśli mimo wszystko jakaś deska ulegnie poważnemu uszkodzeniu na przestrzeni lat, można ją łatwo wymienić.

Sprawdź nasze porady dotyczące montażu >

3. Bardzo mocna

Quick-Step zapewnia co najmniej 20 lat gwarancji na wszystkie podłogi laminowane. Są one też bardzo trwałe i odporne na zużycie dzięki mocnym płytom rdzeniowym oraz opatentowanej warstwie górnej „Scratch Guard”. Podłogi laminowane są odporne na zarysowania, zabawy dzieci, szpilki i wysokie obcasy, wstrząsy spowodowane ciężkimi spadającymi przedmiotami, a także na plamy ze spalania. Nowoczesne podłogi laminowane są tak odporne na zużycie, że obecnie coraz częściej układa się je w miejscach publicznych o dużym natężeniu ruchu, np. w sklepach i na lotniskach.

Nie trzeba się też obawiać rozlanej wody lub innych cieczy: należy jak najszybciej w zwykły sposób zebrać wilgoć, która nie będzie miała możliwości przedostać się do desek. Wolisz nie przesuwać swoich mebli z obawy przed przebarwieniami? To również nie jest konieczne: dzięki warstwie ochronnej podłogi Quick-Step rok po roku zachowują oryginalny kolor mimo wystawieniu na działanie światła słonecznego. 

Quick-Step Laminat, dąb spokojny naturalny, pokój dzienny

4. Przystosowane do każdego pomieszczenia

Podłogi laminowane są przystosowane do każdego pokoju. Również w kuchniach i łazienkach układa się podłogi wodoodporne z dodatkową ochroną. Powierzchnia antystatyczna oraz bezszwowy system zatrzaskowy nie dopuszczają do gromadzenia się kurzu i brudu między deskami, co idealnie sprawdza się w pokoju dziecięcym. Można samodzielnie pokryć schody laminatem. 

Z odpowiednim podkładem podłogowym laminat można umieścić na ogrzewaniu podłogowym. Wytrzymałe płyty rdzeniowe podłóg laminowanych Quick-Step zapewniają masywny, przyjemny dźwięk, dzięki czemu są idealnie przystosowane do piętrowych apartamentów lub domów. 

5. Prawdziwość

Dzięki najnowszym technologiom podłogi laminowanej nie da się odróżnić od prawdziwej podłogi drewnianej. Nawet rzeźba prawdziwego drewna, słoje, pęknięcia i zarysowania są idealnie odtworzone. Można wybrać wygląd niemalże każdego gatunku drewna, w prawie wszystkich możliwych kolorach oraz o różnych kształtach desek.

Można też zdecydować się na laminat o wyglądzie kamienia naturalnego lub betonu. Jaka jest jedyna różnica w porównaniu z prawdziwą podłogą kamienną? Laminat jest cieplejszy, łatwiejszy w utrzymaniu oraz prostszy do układania.

Quick-Step Laminat, ciemny łupek, kuchnia, jadalni

Artykuły powiązane

24.10.2017

Malene znalazła idealną podłogę do swojego wymarzonego domu na wzgórzu

10.01.2018

Weź się do pracy: 5 powodów, dla których nie warto już dłużej odkładać remontu w swoim domu