Wpływ koloru na Twoje wnętrze: pomarańczowy


Kolor Twoich wnętrz bardzo wiele o Tobie mówi. Co więcej, niektóre kolory mają wielki wpływ na atmosferę miejsca. W związku z tym warto dobrze przemyśleć tę kwestię przed przystąpieniem do pracy z danym odcieniem. Poniżej znajduje się nasz raport dotyczący wpływu głównego koloru związanego z jesienią: pomarańczowego.


Ciepły i pełen pasji

Pomarańczowy to wspaniały kolor, który łatwo może się stać częścią Twojego wnętrza. Przykuwa uwagę, jest ciepły i stanowi źródło energii. Pomarańczowe wnętrze jest pozytywne, żywe i ekscytujące. Co więcej: kolor pomarańczowy występuje w wielu odcieniach, z których każdy ma swój własny charakter. Oznacza to, że z łatwością będzie można znaleźć idealny odcień koloru pomarańczowego dla każdego typu pomieszczenia. Jasnopomarańczowy jest ekstrawagancki i wyróżnia się pod względem ciepła i komfortu. Im odcień jest bliższy czerwieni, tym więcej energii i pasji wniesie do pokoju.

Lekki i romantyczny

Pomarańczowy może stanowić wesoły akcent, jednocześnie stwarzając spokojną, stylową atmosferę. Jaśniejszy odcień pomarańczowego stworzy bardziej subtelną, delikatną i romantyczną atmosferę. Odcień pomarańczowego, który skłania się ku delikatnym odcieniom żółtego, emanuje elegancją i wyrafinowaniem, a przy tym jaśniejszy odcień oczywiście optycznie powiększy pomieszczenie.

Pomarańczowe akcesoria wnoszą ciepło i styl do nowoczesnych wnętrz. Przykładami mogą tu być obrazy, zasłony i dywany. Jednak mała kolorystyczna plamka w postaci poduszki lub wazonu może również stworzyć wyraźny akcent kolorystyczny bez ponoszenia nadmiernych kosztów.


Trendy halloweenowe

W październiku, kiedy spadające liście malują świat za oknem paletą pomarańczy i brązów, ludzie mają tendencje do wprowadzania tych kolorów do swoich kuchni i salonów. Bardzo popularnym trendem w tym okresie jest dekorowanie domu dyniami lub wszelkimi innymi rodzajami pomarańczowych halloweenowych akcesoriów. W naszym kraju Halloween z roku na rok zdobywa większą popularność, a towarzyszące mu pomarańczowe dekoracje stają się coraz bardziej widoczne w naszych domach.


Dopasowanie do innych kolorów

Jedną z zalet koloru pomarańczowego jest łatwość łączenia z neutralnymi kolorami, takimi jak beżowy, różne odcienie złamanej bieli lub brązowa kolorystyka ziemi. Taka paleta z pewnością wniesie do domu spokojną i przyjazną atmosferę. Pomarańczowy i żółty stwarzają jasny efekt kolorystyczny, podczas gdy połączenie pomarańczu z bielą i szarością będzie stanowić uroczy i elegancki akcent.

Niezwykle atrakcyjny efekt można uzyskać poprzez wprowadzenie koloru pomarańczowego do w głównej mierze niebieskiego lub zielonego wnętrza. Należy jednak zachować ostrożność, gdyż kontrastujące kolory mogą stworzyć we wnętrzu uczucie napięcia i agresji. Łączenie różnych żywych odcieni pomarańczowego może również stworzyć głośny i nachalny efekt. Lepszą alternatywą jest połączenie ciepłego, świetlistego odcienia pomarańczu z miękkim, neutralnym odcieniem innego koloru.

Artykuły powiązane

15.12.2016

17.10.2016

27.11.2016

13.07.2016