Zapraszasz dużo gości?
Zadbaj o jak najlepszą ochronę podłogi!


Święta już za rogiem, co oznacza, że przez nasze domy przewinie się wielu gości. Dlatego zastanów się, w jaki sposób zabezpieczysz swoją podłogę na Boże Narodzenie.


Niech brud zostanie na zewnątrz

Goście mogą nieświadomie wnieść sporo brudu na swoich butach do naszego domu. Możesz temu w pewnym stopniu zapobiec, kładąc matę lub wycieraczkę przed drzwiami wejściowymi. Dzięki temu brud i wilgoć znajdujące się na obuwiu nie zostaną wniesione prosto do naszego domu i na naszą podłogę. Jeśli wizja wielu różnych wycieraczek Cię nie przekonuje, postaraj się dobrać takie, które będą idealnie pasować do Twoich wnętrz. Rozważ coś ciekawszego niż tylko zwykłą czarną lub brązową matę – na rynku dostępnych jest wiele kolorowych i świetnie wyglądających wzorów.

Coś się rozlało? Wyczyść to jak najszybciej! Czasem zdarza się nam wylać na podłogę wino lub szampana, co samo w sobie nie jest żadną katastrofą. Jednak zetrzyj rozlaną ciecz możliwie jak najszybciej, aby uniknąć powstania plamy.

Trzymaj środki czystości zawsze pod ręką

Czysta podłoga to zdrowa podłoga. Aby utrzymać podłogę w czystości, dobrze jest mieć w zasięgu ręki odpowiednie produkty czyszczące. Co w takim razie powinno się zawsze znajdować w naszych domach? Dobry mop i butelka środka czyszczącego Quick-Step to wszystko, czego tak naprawdę potrzebujemy. Chcesz dowiedzieć się więcej? Każdy rodzaj podłogi wymaga innego traktowania, dlatego zapoznaj się z naszymi poradami dla podłóg winylowych, laminowanych i drewnianych


Korzystaj z dodatkowej ochrony podłóg

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy przesuniemy niejeden stół i niejedno krzesło. Biorąc pod uwagę, że nasze laminowane i winylowe podłogi mają odporną na zarysowania powłokę Scratch Guard, nie stanowi to większego problemu. Jednak zgodnie z powiedzeniem: lepiej zapobiegać niż leczyć. Możesz na przykład podkleić stół i krzesła ochronnymi podkładkami, które jeszcze bardziej przedłużą żywotność Twojej podłogi.

Przed rozpoczęciem świątecznych uroczystości możesz także rozmieścić strategicznie kilka dywaników, np. przed kuchennym zlewem, przy stole do kawy lub pod kanapą… Dzięki temu zabezpieczysz te partie podłogi, które najczęściej zostają zabrudzone.

Zabezpiecz jak najlepiej swoją podłogę: korzystaj z rozwiązań ochronnych

Artykuły powiązane

03.12.2015

5 powodów, dla których pokochasz winylowe panele Quick-Step

Usługa zamawiania próbek tymczasowo niedostępna

Z uwagi na bieżącą sytuację związaną z COVID-19 oraz podjętymi działaniami zapobiegawczymi, informujemy, że zamawianie wzorników podłóg nie będzie możliwym do odwołania.

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt przy pomocy formularza dostępnego na stronie.

Dziękujemy za wyrozumiałość, Zespół Quick-Step