Dziecko w drodze - jak przygotować swój dom

Dziewięć miesięcy oczekiwania na dziecko naprawdę się przydaje — trzeba przygotować więcej niż tylko pokoik maleństwa. Cały twój dom musi zdać egzamin. Czy każdy pokój został przygotowany na przyjęcie nowego członka rodziny?Najważniejsze miejsce: pokój maleństwa

Pokój dziecka powinien pobudzać jego wyobraźnię, a jednocześnie zapewniać spokój. Pamiętaj, że pokój ten będzie zmieniał się wraz z twoją pociechą, która wyrośnie z błękitów lub różów. Świeże, kojące kolory to najlepsza opcja. Do tego kilka zabawnych akcesoriów i raj dla dziecka gotowy.

Ważny jest również wybór odpowiedniej podłogi do pokoju dziecka. Powinna być łatwa w czyszczeniu i antyalergiczna. Poza tym powinna dawać wrażenie miękkości, aby zachęcała dzieci do raczkowania i beztroskiej zabawy. Kolejnym atutem będzie podłoga wyciszająca dźwięk kroków, aby móc doglądać śpiącego dziecka nie budząc go.

Czy twój dom jest bezpieczny dla dziecka?

Nawet najmniejsze dziecko ma wiele przedmiotów, które zajmują miejsce w całym domu. Musisz znaleźć miejsce na butelki do karmienia w kuchni, przewijak w łazience oraz kojec lub matę do zabawy w salonie. Czy posiadasz przedmioty oznaczone etykietą „Obchodzić się ostrożnie”? Schowaj je w bezpiecznym miejscu, gdy twój mały poszukiwacz przygód zacznie pełzać po domu.

Gdy twój malec zacznie urządzać wyścigi samochodów, trzeba będzie przygotować także podłogę. Odporny na zarysowania, wodoszczelny i łatwy w utrzymaniu laminat to najlepszy wybór.

Na początek potrzebujesz inspiracji? Skorzystaj z Doradcy w dziedzinie podłóg Quick Step.

Usługa zamawiania próbek tymczasowo niedostępna

Z uwagi na bieżącą sytuację związaną z COVID-19 oraz podjętymi działaniami zapobiegawczymi, informujemy, że zamawianie wzorników podłóg nie będzie możliwym do odwołania.

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt przy pomocy formularza dostępnego na stronie.

Dziękujemy za wyrozumiałość, Zespół Quick-Step