Zabezpiecz swoją podłogę przed plamami z farby

Gdy dni są bardzo długie i wraz z nadejściem lata nastaje mniej stresujący okres w pracy, w końcu możesz pomalować ścianę lub sufit, od których bardzo długo odwracałeś wzrok. Jednak nie chcesz, aby nowy kolor farby pozostał na Twojej podłodze. Kluczowe znaczenie ma zabezpieczenie podłogi, a także nieroznoszenie farby po całym domu na podeszwach butów. Dowiedzmy się więcej.Gazety i kartony

Najbardziej oczywista ochrona Twojej podłogi – gazety – każdego dnia ląduje u Twoich drzwi. Zachowuj je oraz poproś rodzinę i przyjaciół, aby przekazali Ci swoje zbiory. Rozłóż wiele warstw stron, tak aby zachodziły na siebie, i sklej je ze sobą taśmą do malowania.

Zależy Ci na jeszcze lepszej ochronie przed kapaniem farby? Użyj kartonu i nie zapomnij ułożyć dwóch warstw przy samej ścianie. Szanse, że rozlejesz farbę rosną w zaskakującym tempie. Jeśli wolisz zabezpieczyć podłogę papierem, nie musisz samodzielnie go gromadzić. Sklepy z farbami sprzedają papier w różnych rolkach, umożliwiających pokrycie całej podłogi.

Folia plastikowa

W każdym sklepie budowlanym można znaleźć plastikową folię w różnych rozmiarach. Jako że jest elastyczna, z łatwością można nią przykryć każdą powierzchnię, w tym meble. Jest również idealna w przypadku okien, ponieważ przepuszcza promienie słoneczne. Farba trudno przez nią przenika, a folię można bardzo łatwo zedrzeć. Ponadto plastikowa folia zastosowana na podłodze jest bardziej śliska. To wybór dla ostrożnych majsterkowiczów!


Klasyczne płótno

Profesjonalni malarze zazwyczaj wybierają klasyczne rozwiązanie, a mianowicie płócienne materiały. Są cięższe niż papier czy plastikowa folia, więc zawsze dobrze trzymają się podłoża. Ponadto można je ponownie wykorzystać przy kolejnych pracach. Grubsze tkaniny radzą sobie z kroplami farby, ale większe plamy mogą przesiąknąć przez materiał. Zatem wybierz tkaninę odporną na wilgoć lub z ochronnym spodem.

Po zapoznaniu się z naszymi wskazówkami, możesz odwiedzić sklep z farbami. Ale na początek obejrzyj inspirujące wnętrza!

Usługa zamawiania próbek tymczasowo niedostępna

Z uwagi na bieżącą sytuację związaną z COVID-19 oraz podjętymi działaniami zapobiegawczymi, informujemy, że zamawianie wzorników podłóg nie będzie możliwym do odwołania.

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt przy pomocy formularza dostępnego na stronie.

Dziękujemy za wyrozumiałość, Zespół Quick-Step