Nowe trendy w naśladownictwie – marmur


Marmur powrócił do naszych wnętrz dwa lata temu wracając do roli ich ozdób, a także trafiając na ściany, podłogi oraz blaty kuchenne. Jest tylko jeden problem – marmur jest niezwykle drogim materiałem. W tym roku w Mediolanie – światowym centrum designu – pojawiła się ogromna liczba elementów marmurowych. Na szczęście firma Quick-Step wymyśliła sprytną odpowiedź na ten nowy trend w postaci podłóg laminowanych ze wzorem marmuru.

WYJĄTKOWE DESIGNERSKIE PODŁOGI NA KAŻDĄ KIESZEŃ

Quick-Step Imitation – marmur

Firma Quick-Step opracowała podłogę laminowaną z niezwykle realistycznym wzorem marmuru. Podłoga laminowana Marble Carrara jest dostępna w formie dużych kwadratowych płyt i daje identyczne poczucie stylu i klasy jak naturalny marmur, oferując jednocześnie wszystkie zalety laminatu. W przeciwieństwie do marmuru, laminat doskonale znosi intensywne użytkowanie dzięki odporności na zarysowania i ukruszenia, a także łatwości pielęgnacji. Co więcej, montaż podłogi laminowanej jest znacznie szybszy i łatwiejszy dzięki systemowi Uniclic, dzięki któremu montaż nowej podłogi jest dziecinną igraszką.


Odkryj wszystkie podłogi marmurowe >

 

ŁĄCZENIE Z MARMUREM

Płyty laminowane Quick-Step Arte Marble Carrara

Marmur Carrara promieniuje spokojem, a jego neutralny kolor.sprawia, że doskonale pasuje do różnych rodzajów wnętrz. Aby uzyskać ponadczasowy wystrój pomieszczenia warto połączyć go z naturalnymi elementami, takimi jak na przykład drewniane belki lub skórą bydlęcą na sofie. Możesz także połączyć marmurową podłogę z czarnymi lub białymi elementami i oszczędnymi elementami w różnych kolorach, aby stworzyć współczesne minimalistyczne wnętrze. Jeśli uważasz, że marmur jest odrobinę zbyt zimny, połącz go z miedzią. Dlaczego to dobre rozwiązanie? Dlatego że miedź doskonale przyciąga wzrok, a dodatkowo dodaje odrobinę ciepła klasycznym i nowoczesnym wnętrzom. W tym wypadku jednak nie warto przesadzać – wystarczy jedna miedziana miska, miedziana lampa lub kilka drobnych miedzianych przedmiotów.

 

A CO JEŚLI NIE LUBISZ MARMURU? BEZ OBAW!

Płyty laminowane Quick-Step Exquisa Slate Black

Poza wzorem marmuru, Quick-Step oferuje także inne podłogi laminowane z naturalnym wzorem kamieni, które pozwolą każdemu na stworzenie podłogi marzeń. Dzięki beżowym płytom laminowanym Tivoli Travertin sprawiającym wrażenie prawdziwych płyt kamiennych uda Ci się wprowadzić odrobinę śródziemnomorskiego klimatu do swojego domu. Jeśli wolisz luksusowe łupki, warto zainteresować się kolekcją Exquisa w kolorach czarnym, galaxy oraz ciemnoszarym. Podłogi laminowane pozwalają na realistyczne oddanie wyglądu kamienia w Twoim domu. Co więcej, chodzenie po nich jest samą przyjemnością, a dzięki odpowiedniemu przygotowaniu są bardziej odporne na rozlane płyny i zarysowania niż prawdziwy kamień. 

Nie wiesz, czy tego typu podłogi sprawdzą się w Twoim domu? Odwiedź stronę Quick-Step, a następnie prześlij zdjęcie swojego wnętrza do narzędzia Roomviewer. Dzięki niemu dobierzesz podłogę, która będzie najlepiej dopasowana do Twojego wnętrza.Odkryj wszystkie płyty >

Artykuły powiązane

21.04.2017

Stwórz swój własny egzotyczny raj

10.05.2017

Niezakłócony odpoczynek w minimalistycznym wnętrzu

14.06.2017

Wprowadź styl skandynawski do swojego domu

Usługa zamawiania próbek tymczasowo niedostępna

Z uwagi na bieżącą sytuację związaną z COVID-19 oraz podjętymi działaniami zapobiegawczymi, informujemy, że zamawianie wzorników podłóg nie będzie możliwym do odwołania.

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt przy pomocy formularza dostępnego na stronie.

Dziękujemy za wyrozumiałość, Zespół Quick-Step