Czy mogę użyć podłogi laminowanej Quick-Step w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym?

Podłoga laminowana

Czy mogę użyć podłogi laminowanej Quick-Step w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym?

Łączenie podłóg laminowanych Quick-Step z tradycyjnym ogrzewaniem podłogowym w wylewce nie stanowi problemu. W tej sytuacji jest jednak ważne, by zamontować podłogę w sposób ‘pływający’ i dobrać odpowiednie podłoże.

Montaż pływającej podłogi i doskonałe łączenie Uniclic gwarantuje, że panele będą przylegały do siebie dokładnie w każdej sytuacji - nawet przy włączonym ogrzewaniu. Wszelkim problemom z kondensacją pod powierzchnią podłogi zapobiega bariera wilgoci (jej zastosowanie jest niemożliwe w przypadku klejenia paneli na całej powierzchni).

Istnieje także możliwość połączenia podłogi laminowanej zarówno z ogrzewaniem, jak również z chłodzeniem, jednak należy wziąć pod uwagę pewne środki ostrożności. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zapoznaj się z instrukcją montażu podłóg laminowanych Quick-Step z ogrzewaniem podłogowym.

W przypadku mat grzejnych montowanych na powierzchni wylewki należy w pierwszej kolejności zapoznać się z informacjami technicznymi w instrukcji montażu oraz dowiedzieć się od dostawcy/producenta mat, czy mogą one być używane z podłogami laminowanymi.

Ważne: we wszystkich przypadkach należy przestrzegać wskazówek i instrukcji dotyczących chłodzenia i ogrzewania podłogowego. Warto także poprosić dostawcę bądź sprzedawcę o pomoc i dodatkowe instrukcje.

Dowiedz się więcej na temat ogrzewania podłogowego >
Powiązane tematy
Najczęściej zadawane pytania dotyczące podłóg Quick-Step oraz oficjalnego sklepu internetowego Quick-Step.
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące podłóg drewnianych Quick-Step.
Masz pytania na temat podłóg winylowych Quick-Step? Sprawdź listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi.

Od montażu po pielęgnację i naprawy: często zadawane pytania dotyczące akcesoriów Quick-Step.
Top