Czy mogę zamontować podłogę laminowaną pod piecykiem?

Podłoga laminowana

Czy mogę zamontować podłogę laminowaną pod piecykiem?

Tak. Jednak należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Przede wszystkim, piecyki bywają naprawdę ciężkie. Nogi piecyka powinny być wystarczająco duże, aby zmniejszyć obciążenie punktowe wywierane na laminat. Upewnij się, że powierzchnia kontaktu każdej nogi piecyka z podłogą wynosi co najmniej 4 cale kwadratowe (2x2 cale) lub 25 cm² (5x5 cm). Jeśli jest mniejsza, zalecamy montaż solidnego podkładu (z metalu lub ze szkła) pod nogami piecyka, aby zapewnić lepsze rozłożenie ciężaru (*).

W niektórych przypadkach obszar pod kominkiem może nagrzewać się do zbyt wysokich temperatur, wywierając niepotrzebny nacisk na spoiny podłogowe. Problem ten rozwiązuje zazwyczaj montaż metalowego lub szklanego podkładu. Podkład chroni podłogę przed zniszczeniem, rozkładając równomiernie ciężar i wagę piecyka, a także emitowane przez niego ciepło.

Czasami podczas otwierania drzwiczek piecyka mogą się z niego wydostać iskry, wypalając na podłodze drobne punkciki. Ale zabawa z ogniem nie musi się kończyć poparzeniem: podkład ochronny może zapobiec powstawaniu wypalonych punktów i zapewnić, że Twoja podłoga będzie wyglądała jak nowa.

*Wymienione środki ostrożności mają również zastosowanie do innych ciężkich mebli, w tym akwariów.


Powiązane tematy
Najczęściej zadawane pytania dotyczące podłóg Quick-Step oraz oficjalnego sklepu internetowego Quick-Step.
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące podłóg drewnianych Quick-Step.
Masz pytania na temat podłóg winylowych Quick-Step? Sprawdź listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi.

Od montażu po pielęgnację i naprawy: często zadawane pytania dotyczące akcesoriów Quick-Step.
Top