Jak mogę uniknąć problemów związanych z wilgocią?

Podłoga laminowana

Jak mogę uniknąć problemów związanych z wilgocią?

W każdym wypadku dużo lepszym rozwiązaniem jest zapobieganie powstawaniu problemów związanych z wilgotnością i wilgocią niż ich rozwiązywanie. Kilka porad:

  • Pomimo doskonałej odporności podłóg laminowanych Quick-Step na wilgoć, nie zalecamy montowania podłóg laminowanych Quick-Step w pomieszczeniach, w których panuje wysoka wilgoć (np. saunach, pralniach itd.) Linia produktów Quick-Step obejmuje podłogi przeznaczone do łazienek ze specjalną ‘technologią Hydroseal’. ‘Hydroseal’ jest innowacyjną powłoką hydrofobową, która zapobiega przenikaniu wody do szczelin w podłodze, dzięki czemu stają się one idealne do zastosowania w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienki.

  • Nie należy myć podłóg laminowanych Quick-Step na mokro. Unikaj pozostawiania wody oraz innych płynów na powierzchni podłogi.

  • Korzystając z zestawu do konserwacji podłóg Quick-Step możesz z łatwością czyścić swoją podłogę na sucho lub z minimalnym udziałem wilgoci. Zestaw do czyszczenia Quick-Step zawiera mop z mikrofibry oraz odpowiedni środek do czyszczenia podłóg.

  • Luźny piasek oraz kurz należy czyścić przy pomocy odkurzacza. Do codziennego czyszczenia podłogi może posłużyć suchy mop z mikrofibry. W celu usunięcia trudnych zabrudzeń lub dokładniejszego umycia podłogi możesz delikatnie zwilżyć mop wodą, do której dodasz środek czyszczący Quick-Step.

Zobacz film
Powiązane tematy
Najczęściej zadawane pytania dotyczące podłóg Quick-Step oraz oficjalnego sklepu internetowego Quick-Step.
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące podłóg drewnianych Quick-Step.
Masz pytania na temat podłóg winylowych Quick-Step? Sprawdź listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi.

Od montażu po pielęgnację i naprawy: często zadawane pytania dotyczące akcesoriów Quick-Step.
Top