Co to jest podłoga laminowana?

Podłoga laminowana Quick-Step to podłoga warstwowa, oparta na wodoszczelnej klejonej płycie wiórowej o dużej gęstości (HDF). Wszystkie podłogi laminowane Quick-Step składają się z czterech różnych warstw:

Co to jest podłoga laminowana?

1. Przezroczysta powłoka odporna na ścieranie

Ta warstwa wierzchnia sprawia, że podłoga Quick-Step jest odporna na zaplamienia, ścieranie, uderzenia, zarysowania, wypalenia i domowe środki czystości. Składa się z kilku warstw melaminy wprasowanych w płytę HDF pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. Warstwa wierzchnia, wykańczana okleiną o teksturze/fakturze drewna lub płytek ceramicznych, jest określana jako „registered-embossed” [opatentowana wypukła faktura powierzchni]. Oznacza to, że ta faktura powierzchni pozostaje w doskonałej harmonii ze wzorem.

2. Warstwa wzoru

Jest to warstwa, która określa rzeczywisty wygląd podłogi. Warstwa wzoru to fotografia prawdziwego drewna lub płytki ceramicznej o bardzo dużej rozdzielczości, odtworzona przy użyciu bardzo zaawansowanej techniki drukarskiej i wykończona żywicą melaminową. To połączenie doskonałego wzoru i faktury powierzchni sprawia, że imitacja drewna lub płytki wygląda wyjątkowo prawdziwie i naturalnie.

3. Odporna na wilgoć klejona płyta podstawowa z HDF

Płyta podstawowa z HDF jest bardzo istotnym elementem podłogi laminowanej Quick-Step. HDF to płyta wiórowa o dużej gęstości. Składa się ona z uszlachetnionych włókien drzewnych i wysokiej jakości żywicy melaminowej. Jest to płyta z wtórnie powiązanych ze sobą włókien drewna, która umożliwia wykorzystanie wszystkich części drzewa. Ta płyta jest bardzo homogeniczna pod względem składu i charakterystyki technicznej. Cechują ją wyjątkowa wytrzymałość, stabilność i odporność na wilgoć.

4. Zrównoważona warstwa

Ta odporna na wilgoć warstwa wspierająca gwarantuje doskonale zrównoważoną płytę, która nie ulegnie wygięciu ani wypaczeniu, jeśli będzie prawidłowo zamontowana i konserwowana.

Odkryj wszystkie podłogi laminowane

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.


Powiązane artykuły

  • Łatwo się na coś uczulam. Czy podłoga laminowana Quick-Step to dobry wybór?
  • Czy podłogi laminowane Quick-Step są wrażliwe na elektryczność statyczną?
  • Czy mogę użyć podłogi laminowanej Quick-Step w pomieszczeniu z ogrzewaniem lub chłodzeniem podłogowym?

Znajdź najbliższego sprzedawcę

Niezależnie od tego, czy udało Ci się już znaleźć idealną podłogę, czy chcesz jeszcze trochę poszukać — nasza rozległa sieć sprzedawców Quick-Step zawsze jest na wyciągnięcie ręki.