Czy mogę użyć podłogi laminowanej Quick-Step w pomieszczeniu z ogrzewaniem lub chłodzeniem podłogowym?

Odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące łączenia podłogi laminowanej Quick-Step z ogrzewaniem lub chłodzeniem podłogowym.

Połączenie laminowanej podłogi i ogrzewania podłogowego zapewnia doskonały komfort. Taka kombinacja jest łatwa w instalacji i komfortowa dla stóp, zapewniając świetne doznania przez wiele lat.

Typy ogrzewania podłogowego

Wszystkie podłogi laminowane Quick-Step można łączyć z niskotemperaturowym ogrzewaniem lub chłodzeniem podłogowym. Maksymalna dozwolona temperatura kontaktu wynosi 27°C zarówno dla klasycznych elementów grzewczych z ciepłą wodą lub elektrycznych, jak i folii grzejnych, które są instalowane na podłożu. W przypadku obu typów ogrzewania podłogowego należy zwrócić szczególną uwagę na instrukcje montażu.

Pobierz instrukcję

Podłoga laminowana z ogrzewaniem podłogowym: rzeczy, o których należy pamiętać

Łącząc podłogę laminowaną z ogrzewaniem podłogowym, należy upewnić się, że ogólny opór cieplny nie przekracza 0,15 m²K/W. Im większy opór cieplny, tym dłużej będzie trwało nagrzewanie podłogi i tym mniej wydajne będzie ogrzewanie podłogowe. Opór cieplny podłogi laminowanej Quick-Step w połączeniu z jednym z naszych podkładów można znaleźć w konkretnych wytycznych dla ogrzewania podłogowego.

Ważne jest również, aby poniżej ogrzewania podłogowego umieścić warstwę izolacyjną, która izoluje bardziej niż laminat. W ten sposób ciepło odbija się od warstwy izolacyjnej i jest odprowadzane przez podłogę.

Podłoga laminowana i chłodzenia podłogowe

Chłodzenie podłogowe działa na tej samej zasadzie co ogrzewanie podłogowe, ale zamiast gorącej wody używana jest zimna woda. Z tego powodu ważne jest zastosowanie zaawansowanego systemu kontroli i bezpieczeństwa, aby uniknąć wewnętrznej kondensacji podczas korzystania z chłodzenia podłogowego. Zapobiega to uszkodzeniu podłogi przez wodę.

W przypadku chłodzenia podłogowego zalecany jest opór cieplny wynoszący 0,09 m²K/W lub mniej. Oznacza to, że w niektórych przypadkach minimalna utrata wydajności jest nieunikniona.

Montaż podłogi laminowanej z ogrzewaniem podłogowym

Podczas instalowania podłogi laminowanej z ogrzewaniem podłogowym zawsze należy stosować ‘pływający’ montaż podłogi. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zalecamy połączenie podłogi laminowanej Quick-Step z podkładem Silent Walk. Nadal obowiązują ogólne wytyczne dotyczące montażu, chyba że nasze konkretne wytyczne dotyczące ogrzewania podłogowego stwierdzają inaczej. W razie wątpliwości należy zawsze skonsultować się ze sprzedawcą.

Pobierz instrukcje dla ogrzewania podłogowego


Czy ten artykuł był przydatny?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.


Znajdź najbliższego sprzedawcę

Niezależnie od tego, czy udało Ci się już znaleźć idealną podłogę, czy chcesz jeszcze trochę poszukać — nasza rozległa sieć sprzedawców Quick-Step zawsze jest na wyciągnięcie ręki.