Czy mogę zamontować podłogę laminowaną pod piecykiem?

Tak. Jednak należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Przede wszystkim, piecyki bywają naprawdę ciężkie. Nogi piecyka powinny być wystarczająco duże, aby zmniejszyć obciążenie punktowe wywierane na laminat. Upewnij się, że powierzchnia kontaktu każdej nogi piecyka z podłogą wynosi co najmniej 4 cale kwadratowe (2x2 cale) lub 25 cm² (5x5 cm). Jeśli jest mniejsza, zalecamy montaż solidnego podkładu (z metalu lub ze szkła) pod nogami piecyka, aby zapewnić lepsze rozłożenie ciężaru (*).

W niektórych przypadkach obszar pod kominkiem może nagrzewać się do zbyt wysokich temperatur, wywierając niepotrzebny nacisk na spoiny podłogowe. Problem ten rozwiązuje zazwyczaj montaż metalowego lub szklanego podkładu. Podkład chroni podłogę przed zniszczeniem, rozkładając równomiernie ciężar i wagę piecyka, a także emitowane przez niego ciepło.

Czasami podczas otwierania drzwiczek piecyka mogą się z niego wydostać iskry, wypalając na podłodze drobne punkciki. Ale zabawa z ogniem nie musi się kończyć poparzeniem: podkład ochronny może zapobiec powstawaniu wypalonych punktów i zapewnić, że Twoja podłoga będzie wyglądała jak nowa.

*Wymienione środki ostrożności mają również zastosowanie do innych ciężkich mebli, w tym akwariów.

Dowiedz się więcej:

Odkryj wszystkie podłogi laminowane

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.


Powiązane artykuły

  • Co to jest podłoga laminowana?
  • Czy mogę zamontować podłogę laminowaną Quick-Step na istniejącej podłodze?
  • Łatwo się na coś uczulam. Czy podłoga laminowana Quick-Step to dobry wybór?

Znajdź najbliższego sprzedawcę

Niezależnie od tego, czy udało Ci się już znaleźć idealną podłogę, czy chcesz jeszcze trochę poszukać — nasza rozległa sieć sprzedawców Quick-Step zawsze jest na wyciągnięcie ręki.

Szanowni Klienci,
W tych trudnych czasach panującej epidemii związanej z koronawirusem, chcielibyśmy zapewnić, że zakupy w sklepach oferujących produkty Quick-Step są bezpieczne.
Wszystkim nam zależy na komforcie i bezpieczeństwie podczas dokonywanych zakupów, dlatego wszędzie stosowane są wszelkie środki prewencji, tj. maseczki, płyny do dezynfekcji, wydzielone strefy czy odpowiedni dystans.
Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że w tym trudnym okresie niektóre kolekcje mogą mieć dłuższe okresy oczekiwania niż zwykle.