W jaki sposób czyścić i konserwować moje podłogi Quick-Step?

Każda podłoga się brudzi, jest to wręcz nieuniknione. Na szczęście podłogi Quick-Step są bardzo łatwe w utrzymaniu. Dzięki naszym poradom czyszczenie podłóg laminowanych Quick-Step będzie szybkie i przyjemne. 

Przed rozpoczęciem czyszczenia weź swój odkurzacz, dwa wiaderka, mop oraz środek czyszczący Quick-Step Clean.
  1. Dokładnie poodkurzaj podłogę. Wykorzystaj szczotkę do parkietu, aby uniknąć możliwości zarysowania podłogi. Następnie umyj podłogę mopem, by pozbyć się reszty kurzu.
  2. Do jednego z wiader dodaj jedną zakrętkę środka czyszczącego Quick-Step Clean na każde 5 litrów wody. W drugim wiadrze powinna znajdować się czysta woda. Wiaderko z czystą wodą powinno służyć wyłącznie do płukania mopa lub ścierki do podłogi. W innym wypadku zamiast czyszczenia, kurz i zabrudzenia będą wyłącznie rozprowadzane po podłodze.
  3. Po zakończeniu odkurzania i przygotowaniu wiader przychodzi czas na umycie podłogi. Zanurz mop w wiaderku z wodą i środkiem Quick-Step Clean, a następnie dobrze go wyciśnij. Następnie zacznij zmywać podłogę, a całość będzie czysta szybciej, niż myślisz. Aby pozbyć się brudu i kurzu, wypłucz mop w wiaderku z czystą wodą. Proces powtarzaj aż do momentu, w którym Twoja podłoga będzie lśniła czystością.

Wskazówka: Zmywaj podłogę w kierunku zgodnym z ułożeniem paneli, aby zapobiec powstawaniu smug.

Dowiedz się więcej:

Dowiedz się więcej o czyszczeniu podłogi laminowanej

ZOBACZ FILM


Czy ten artykuł był przydatny?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.


Powiązane artykuły

  • Czy potrzebujemy specjalnej procedury czyszczenia lub specjalnego środka czyszczącego do utrzymania podłogi w czystości?

Znajdź najbliższego sprzedawcę

Niezależnie od tego, czy udało Ci się już znaleźć idealną podłogę, czy chcesz jeszcze trochę poszukać — nasza rozległa sieć sprzedawców Quick-Step zawsze jest na wyciągnięcie ręki.

Szanowni Klienci,
W tych trudnych czasach panującej epidemii związanej z koronawirusem, chcielibyśmy zapewnić, że zakupy w sklepach oferujących produkty Quick-Step są bezpieczne.
Wszystkim nam zależy na komforcie i bezpieczeństwie podczas dokonywanych zakupów, dlatego wszędzie stosowane są wszelkie środki prewencji, tj. maseczki, płyny do dezynfekcji, wydzielone strefy czy odpowiedni dystans.
Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że w tym trudnym okresie niektóre kolekcje mogą mieć dłuższe okresy oczekiwania niż zwykle.