W jaki sposób mogę naprawić nierówną podłogę laminowaną?

Podczas okresów zwiększonej wilgoci możesz zaobserwować zjawisko unoszenia się twojej podłogi. Dzieje się tak ponieważ wilgoć może powodować rozszerzanie się i kurczenie paneli laminowanych. W związku z tym wystarczy, że panele zostaną położone zbyt blisko ściany, a w rezultacie cała podłoga ulegnie wybrzuszeniu.

Możesz naprawić ten problem w kilku prostych krokach. Jedyne narzędzia, jakie będą potrzebne w tym procesie to dłuto, młotek oraz narzędzie wielofunkcyjne. Przydatny może okazać się także dodatkowy panel laminowany.

  1. Ułóż panel lub prostą listwę na podłodze. Robiąc to łatwo sprawdzisz, które spośród paneli są uniesione. Jeśli znajdziesz panel wystający powyżej poziomu podłogi, ustal kierunek, w którym się przesunął. Dzięki temu ustalisz, którą listwę przypodłogową należy usunąć.
  2. Usuń listwę przypodłogową używając młotka i dłuta. Przyłóż dłuto pomiędzy ścianą i listwą, a następnie delikatnie uderzaj w dłuto przy pomocy młotka. 
  3. Po usunięciu listwy przypodłogowej zobaczysz, który z paneli znajduje się zbyt blisko ściany. Weź ołówek i listwę. Narysuj linię cięcia na wystającym panelu. Linia powinna być narysowana na tej samej wysokości, na której znajdują się panele ułożone obok.
  4. Korzystając z narzędzia wielofunkcyjnego wytnij fragment panelu wzdłuż narysowanej linii. Użyj odkurzacza w celu wyczyszczenia pyłu po cięciu drewna.
  5. Sprawdź, czy twoja podłoga jest znów płaska. Jeśli tak, możesz ponownie zamontować listwę przypodłogową na swoim miejscu. Jeśli nie pamiętasz jak to zrobić, możesz obejrzeć nasz film poświęcony “montażowi listew przypodłogowych przy wykańczaniu podłogi”.

Dowiedz się więcej:

ZOBACZ FILM


Czy ten artykuł był przydatny?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.


Powiązane artykuły

  • Co zrobić w przypadku rozlania wody na podłogę laminowaną?
  • W jaki sposób mogę naprawić uszkodzony panel laminowany?

Znajdź najbliższego sprzedawcę

Niezależnie od tego, czy udało Ci się już znaleźć idealną podłogę, czy chcesz jeszcze trochę poszukać — nasza rozległa sieć sprzedawców Quick-Step zawsze jest na wyciągnięcie ręki.