W jaki sposób mogę naprawić szczeliny w podłodze laminowanej?

Wilgoć może sprawić, że panele podłogowe nieznacznie się rozszerzą lub zwężą. Zmiany wilgotności mogą także spowodować rozluźnianie połączeń i powstawanie szczelin pomiędzy panelami. Na szczęście naprawa takich otwartych połączeń nie wymaga rozbiórki całej podłogi. Korzystając z poniższego poradnika opisującego cały proces krok po kroku możesz z łatwością rozwiązać problem.

Zanim rozpoczniesz pracę, zgromadź potrzebne narzędzia: młotek, dłuto, łom oraz klocek montażowy. Możesz także kupić klej do drewna.

  1. Przyjrzyj się szczelinie między panelami i spróbuj ustalić, w którą stronę przesunął się panel. Z tej strony będzie trzeba usunąć listwę przypodłogową.
  2. Używając dłuta oraz młotka usuń listwę przypodłogową od strony, w którą przesunęły się panele.
  3. Po usunięciu listwy przypodłogowej zobaczysz, który z paneli uległ rozłączeniu. Używając młotka i kołka montażowego osadź panel na swoim miejscu w celu zamknięcia szczeliny. Możesz zaaplikować odrobinę kleju do drewna do szczeliny między panelami aby zagwarantować, że nie rozłączą się w tamtym miejscu w przyszłości.
  4. Przyklej listwę przypodłogową w poprzednim miejscu - Twoja podłoga laminowana wygląda jak nowa.

Dowiedz się więcej:

ZOBACZ FILM


Czy ten artykuł był przydatny?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.


Powiązane artykuły

  • W jaki sposób mogę naprawić uszkodzony panel laminowany?

Znajdź najbliższego sprzedawcę

Niezależnie od tego, czy udało Ci się już znaleźć idealną podłogę, czy chcesz jeszcze trochę poszukać — nasza rozległa sieć sprzedawców Quick-Step zawsze jest na wyciągnięcie ręki.