W jaki sposób mogę naprawić uszkodzony panel laminowany?

Drobne uszkodzenia podłogi laminowanej można naprawić z łatwością dzięki zestawowi naprawczemu Quick-Step. Niekiedy zdarza się jednak, że panel jest uszkodzony do tego stopnia, że konieczna staje się jego całkowita wymiana. Demontaż pojedynczego panelu z gotowej podłogi nie należy do najłatwiejszych zadań, ale w tym poradniku pokażemy ci krok po kroku jak przeprowadzić ten proces.

W tym celu będzie potrzebne kilka narzędzi: taśma, nóż, ołówek, pilarka tarczowa z prowadnicą, dłuto, młotek, łom oraz klocek montażowy.

 1. W pierwszej kolejności upewnij się, że uszkodzony panel jest wyraźnie oznaczony ołówkiem lub markerem. Oklej podłogę wokół uszkodzonego panelu tak, by był w całości widoczny.

 2. Następnie weź nowy panel i zaznacz linię cięcia na stronie montażowej nowej deski. Zaznacz dolną część panelu w taki sposób, by dokładnie wiedzieć, gdzie znajdzie się jego krawędź. Później przykleimy tę część.

 3. Odetnij rowki na nowym panelu przy pomocy pilarki.

 4. Wykorzystując to samo narzędzie, wytnij dwa równoległe rowki wzdłuż uszkodzonego panelu. Doprowadź je tak blisko krawędzi, jak to możliwe.

 5. Na końcu uszkodzonego panelu wykonaj nacięcia pod kątem używając w tym celu piły. Nacięcia powinny przecinać rowki wykonane w poprzednim kroku. Dzięki temu usunięcie uszkodzonego panelu będzie prostsze.

 6. Usuń uszkodzony panel przy pomocy dłuta.

 7. Nałóż klej na jedną długą i jedną krótką krawędź otaczających paneli.

 8. Następnie weź sprawny panel i wsuń nieodciętą krawędź montażową w rowki paneli, które nie zostały posmarowane klejem.

 9. Korzystając z młotka, łomu oraz kołka montażowego, delikatnie dopasuj nowy panel na właściwe miejsce i dobrze dociśnij.

 10. Pozostaw panel na kilka godzin w celu wyschnięcia kleju pod obciążeniem około 40 kg. Po kilku godzinach znów możesz cieszyć się piękną podłogą.

Dowiedz się więcej:

ZOBACZ FILM


Czy ten artykuł był przydatny?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.


Powiązane artykuły

 • W jaki sposób mogę usunąć zabrudzenia z podłogi laminowanej?
 • Jak zabezpieczyć swoją podłogę laminowaną przed zarysowaniem?
 • W jaki sposób mogę naprawić szczeliny w podłodze laminowanej?
 • W jaki sposób mogę usunąć rysy z podłogi laminowanej?
 • W jaki sposób mogę naprawić nierówną podłogę laminowaną?

Znajdź najbliższego sprzedawcę

Niezależnie od tego, czy udało Ci się już znaleźć idealną podłogę, czy chcesz jeszcze trochę poszukać — nasza rozległa sieć sprzedawców Quick-Step zawsze jest na wyciągnięcie ręki.