W jaki sposób dobrać właściwy podkład do podłogi laminowanej?

Często zadawane pytania dotyczące podłoga laminowana

W jaki sposób dobrać właściwy podkład do podłogi laminowanej?

Każdy doświadczony majsterkowicz wie, że właściwie rozpoczęta praca to połowa sukcesu! Nie inaczej jest podczas układania nowej podłogi laminowanej. To właśnie jeden z etapów planowania montażu nowej podłogi zdaje się mieć większe znaczenie od pozostałych elementów. A co to takiego? Oczywiście dobranie odpowiedniego podkładu. Z chęcią wszystko wyjaśnimy.

Jakiego rodzaju podkład wybrać?

Dla każdego pomieszczenia i warunków znajdzie się odpowiedni podkład. Przede wszystkim musisz się dobrze zastanowić, czego dokładnie potrzebujesz.

  • Czy będzie to pomieszczenie, po którym będziesz chodzić sporadycznie, takie jak sypialnia lub poddasze? Jeśli tak, możesz wybrać przyjazny portfelowi podkład Quick-Step Basic Plus.
  • A może podłoga ma zostać zamontowana w salonie lub kuchni, czyli znacznie bardziej ruchliwym pomieszczeniu? Jeśli tak, lepszym wyborem będzie podkład dźwiękochłonny, jak np. Quick-Step Unisound.
  • Chcesz możliwie jak najbardziej zniwelować jakiekolwiek dźwięki kroków, tak aby stworzyć idealne środowisko robocze lub mieszkalne? W takim wypadku rozwiązanie Quick-Step Silent Walk jest dokładnie tym, czego potrzebujesz.
  • Masz zamiar zainstalować podłogę laminowaną na najwyższym piętrze domu lub w mieszkaniu? Wytłum dźwięki przenoszone, montując podkład Quick-Step Transitsound.
  • Jeśli powierzchnia, na której układana będzie podłoga laminowana, nie jest do końca równa lub jeśli montaż będzie wykonywany na istniejącej podłodze kafelkowej, to najlepszą opcją okaże się podkład Quick-Step Thermolevel – pozwala on wygładzić wszelkie nierówności podłoża (nieregularności o maks. rozmiarze 4 mm), a dodatkowo jest materiałem dźwiękochłonnym.
Dowiedz się więcej na temat podkładów

Powiązane tematy

Ogólne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące podłóg Quick-Step oraz oficjalnego sklepu internetowego Quick-Step.

Często zadawane pytania dotyczące parkiet

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące podłóg drewnianych Quick-Step.

Często zadawane pytania dotyczące winyl

Masz pytania na temat podłóg winylowych Quick-Step? Sprawdź listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi.

Akcesoria

Od montażu po pielęgnację i naprawy: często zadawane pytania dotyczące akcesoriów Quick-Step.
Top