W jaki sposób dobrać właściwy podkład do podłogi laminowanej?

Podłoga laminowana

W jaki sposób dobrać właściwy podkład do podłogi laminowanej?

Każdy doświadczony majsterkowicz wie, że właściwie rozpoczęta praca to połowa sukcesu! Nie inaczej jest podczas układania nowej podłogi laminowanej. To właśnie jeden z etapów planowania montażu nowej podłogi zdaje się mieć większe znaczenie od pozostałych elementów. A co to takiego? Oczywiście dobranie odpowiedniego podkładu. Z chęcią wszystko wyjaśnimy.


Czy podkład jest naprawdę konieczny?

Zdecydowanie tak! Możemy nawet stwierdzić, że podkład jest niemalże najistotniejszym elementem nowo montowanej podłogi laminowanej. Oto najważniejsze powody:

  • Właściwy podkład sprawi, że laminowana podłoga będzie wyglądać idealnie – efekt wypoziomowania pozwoli zniwelować wszystkie mniejsze nierówności, dzięki czemu perfekcja stanie się standardem nowo zamontowanej podłogi.
  • Co więcej, podkład ma bardzo duże znaczenie w kwestii izolacji termicznej – jeśli podłogi zamieszkiwanego budynku pełnią swoje funkcje w pomieszczeniach zróżnicowanych pod względem temperatury (np. w salonie nad garażem), odpowiednio dobrany podkład posłuży za swoisty bufor.
  • Podkład odgrywa także rolę izolatora akustycznego. Tłumi on nie tylko hałas powstający podczas chodzenia po naszej laminowanej podłodze (dźwięk odbity), ale pochłania również dźwięki generowane przez osoby chodzące po podłodze nad nami (dźwięk przenoszony).
  • Trzeba także wiedzieć, że dobry podkład oferuje ochronę przed rosnącą wilgocią, w tym głównie dzięki rozwiązaniu DPM, czyli membranie przeciwwilgociowej. Jest to rzecz niezastąpiona!

Jakiego rodzaju podkład wybrać?

Dla każdego pomieszczenia i warunków znajdzie się odpowiedni podkład. Przede wszystkim musisz się dobrze zastanowić, czego dokładnie potrzebujesz.

  • Czy będzie to pomieszczenie, po którym będziesz chodzić sporadycznie, takie jak sypialnia lub poddasze? Jeśli tak, możesz wybrać przyjazny portfelowi podkład Quick-Step Basic Plus.
  • A może podłoga ma zostać zamontowana w salonie lub kuchni, czyli znacznie bardziej ruchliwym pomieszczeniu? Jeśli tak, lepszym wyborem będzie podkład dźwiękochłonny, jak np. Quick-Step Unisound.
  • Chcesz możliwie jak najbardziej zniwelować jakiekolwiek dźwięki kroków, tak aby stworzyć idealne środowisko robocze lub mieszkalne? W takim wypadku rozwiązanie Quick-Step Silent Walk jest dokładnie tym, czego potrzebujesz.
  • Masz zamiar zainstalować podłogę laminowaną na najwyższym piętrze domu lub w mieszkaniu? Wytłum dźwięki przenoszone, montując podkład Quick-Step Transitsound.
  • Jeśli powierzchnia, na której układana będzie podłoga laminowana, nie jest do końca równa lub jeśli montaż będzie wykonywany na istniejącej podłodze kafelkowej, to najlepszą opcją okaże się podkład Quick-Step Thermolevel – pozwala on wygładzić wszelkie nierówności podłoża (nieregularności o maks. rozmiarze 4 mm), a dodatkowo jest materiałem dźwiękochłonnym.
Teraz, po wybraniu właściwego podkładu, możesz zacząć układanie podłogi!


Układanie podkładu: jak to zrobić?  

Dowiedz się więcej na temat podkładów >


Powiązane tematy
Najczęściej zadawane pytania dotyczące podłóg Quick-Step oraz oficjalnego sklepu internetowego Quick-Step.
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące podłóg drewnianych Quick-Step.
Masz pytania na temat podłóg winylowych Quick-Step? Sprawdź listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi.

Od montażu po pielęgnację i naprawy: często zadawane pytania dotyczące akcesoriów Quick-Step.
Top