Czy można przyklejać podłogi laminowane Quick-Step do podłoża?

Jest to możliwe rozwiązanie, ale warto zauważyć, że nie jest ono zalecane i może spowodować utratę gwarancji.

Podłoże musi być idealnie wyrównane i zabezpieczone przed wilgocią. Najprawdopodobniej będzie konieczne zastosowanie środka poziomującego i odpowiedniej warstwy przeciwwilgociowej. Potrzebna będzie także żywica, która zapewni odpowiednie przyleganie do spodniej strony podłogi laminowanej.

Po co przyklejać podłogę na całej powierzchni?

Ogrzewanie podłogowe

W przypadku zastosowania prawidłowego podkładu Quick-Step połączenie ogrzewania podłogowego z podłogą pływającą nie jest żadnym problemem. Dodatkowe informacje można znaleźć w podręczniku montażu.

Izolacja akustyczna

Należy dokonać rozróżnienia między dźwiękiem transmisyjnym i odbitym. Dźwięk transmisyjny można zredukować tylko w przypadku montażu podłogi pływającej. Przyklejenie podłogi poprawi izolację akustyczną.

Dźwięk odbity można zdecydowanie ograniczyć po przyklejeniu podłogi do podłoża na całej powierzchni. Ale Quick-Step ma także i w tym przypadku doskonałe rozwiązanie: podkłady Quick-Step Unisound i Quick-Step Unisound Pro. Pozwalają one na połączenie zalet podłogi pływającej i izolacji akustycznej.

Dowiedz się więcej:


Czy ten artykuł był przydatny?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.


Powiązane artykuły

  • Czy można także sklejać ze sobą panele z Uniclic? Złącze klejone powinno być mimo wszystko bardziej wytrzymałe niż złącze bez kleju, prawda?

Znajdź najbliższego sprzedawcę

Niezależnie od tego, czy udało Ci się już znaleźć idealną podłogę, czy chcesz jeszcze trochę poszukać — nasza rozległa sieć sprzedawców Quick-Step zawsze jest na wyciągnięcie ręki.