Czy naprawdę musimy pozostawić szczeliny dylatacyjne między wszystkimi pomieszczeniami?

Podłogi laminowane Quick-Step rozszerzają się i kurczą w zależności od zmian wilgotności względnej w pomieszczeniu. Płyta nośna HDF jest materiałem izotropicznym, który tak samo rozszerza się i kurczy na długości i szerokości. Oznacza to, że niezbędne jest pozostawienie szczelin dylatacyjnych o szerokości od 8 do 10 mm przy każdej ścianie, wokół rurek kaloryferów itd.

Zaleca się także pozostawienie szczelin dylatacyjnych pod drzwiami między pomieszczeniami w celu ich oddzielenia. Jeśli podłoga Quick-Step jest ułożona bez przerwy na odcinku przekraczającym 13 m – przechodząc z jednego pomieszczenia do drugiego, na przykład przez korytarz – wówczas mogą się w niej pojawiać naprężenia i odkształcenia (wypaczenia w górę). Może do tego dojść, jeśli jedno pomieszczenie jest ogrzewane, a drugie nie, a także jeśli na przykład w jednym z pomieszczeń stoją ciężkie meble. W związku z tym zalecamy także oddzielenie niektórych pomieszczeń od innych przez pozostawienie szczeliny dylatacyjnej pod drzwiami między pomieszczeniami.

Dowiedz się więcej:


Czy ten artykuł był przydatny?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.


Powiązane artykuły

  • Jaka jest maksymalna długość podłogi, jaką można ułożyć bez szczeliny dylatacyjnej?

Znajdź najbliższego sprzedawcę

Niezależnie od tego, czy udało Ci się już znaleźć idealną podłogę, czy chcesz jeszcze trochę poszukać — nasza rozległa sieć sprzedawców Quick-Step zawsze jest na wyciągnięcie ręki.

Szanowni Klienci,
W tych trudnych czasach panującej epidemii związanej z koronawirusem, chcielibyśmy zapewnić, że zakupy w sklepach oferujących produkty Quick-Step są bezpieczne.
Wszystkim nam zależy na komforcie i bezpieczeństwie podczas dokonywanych zakupów, dlatego wszędzie stosowane są wszelkie środki prewencji, tj. maseczki, płyny do dezynfekcji, wydzielone strefy czy odpowiedni dystans.
Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że w tym trudnym okresie niektóre kolekcje mogą mieć dłuższe okresy oczekiwania niż zwykle.