Ile podłogi potrzebuję do mojego pomieszczenia?

Podczas montowania nowej podłogi należy pamiętać o kilku kwestiach przed złożeniem zamówienia w lokalnym sklepie. Bardzo ważną częścią procesu montażu jest pomiar powierzchni podłogi i obliczenie liczby metrów kwadratowych podłogi, jaką należy kupić.

Co należy zmierzyć?

Każde pomieszczenie jest inne. Kształt, ściany oraz liczba otworów drzwiowych, kątów i narożników mogą się bardzo różnić. Im więcej kątów, tym trudniej jest obliczyć, ile podłogi należy użyć.

Zmierz długość i szerokość pomieszczenia oraz zaplanuj kierunek paneli podłogowych. Zwykle podłogę układa się w tym samym kierunku co główne źródło światła (np. główne okno). Aby umożliwić rozszerzanie się podłogi, zawsze należy pozostawić odstęp 10 mm przy ścianach, progach, schodach, rurach itp. Podłogi rozszerzają się i kurczą ze względu na różnice w temperaturze lub wilgotności i potrzebują przestrzeni do ruchu. Zapobiega to powstawaniu otwartych połączeń i skrzypienia.

Upewnij się, że masz wystarczającą ilość

Po obliczeniu niezbędnej ilości należy zaplanować również pewną ilość odpadów. Podczas cięcia podłóg nieuchronnie pozostaną kawałki, których nie będzie można użyć nigdzie indziej. W przypadku zwykłego pomieszczenia można spodziewać się, że ilość dodatkowej podłogi wyniesie 5%. W przypadku bardziej skomplikowanych pomieszczeń z wieloma kątami i krzywymi zalecamy zapewnienie dodatkowych 10%.

Dowiedz się więcej:


Czy ten artykuł był przydatny?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.


Znajdź najbliższego sprzedawcę

Niezależnie od tego, czy udało Ci się już znaleźć idealną podłogę, czy chcesz jeszcze trochę poszukać — nasza rozległa sieć sprzedawców Quick-Step zawsze jest na wyciągnięcie ręki.