Jakich narzędzi potrzebuję do montażu podłogi laminowanej?

Montaż podłogi laminowanej jest bardzo prosty, jednak nie jest wykonalny wyłącznie przy użyciu własnych rąk. Dzięki systemowi montażowemu na zatrzaski, wykorzystywanemu w podłogach Quick-Step, montaż nie wymaga jednak wielu narzędzi. Poniżej przedstawiamy podsumowanie wszystkich narzędzi, które mogą okazać się przydatne podczas montażu nowej podłogi laminowanej.Montaż podłogi laminowanej jest bardzo prosty, jednak nie jest wykonalny wyłącznie przy użyciu własnych rąk. Dzięki systemowi montażowemu na zatrzaski, wykorzystywanemu w podłogach Quick-Step, montaż nie wymaga jednak wielu narzędzi. Poniżej przedstawiamy podsumowanie wszystkich narzędzi, które mogą okazać się przydatne podczas montażu nowej podłogi laminowanej. 
 1. Taśma miernicza, dzięki której zmierzysz pomieszczenie i ustalisz wymaganą długość paneli laminowanych. 
 2. Ołówek do wykonywania notatek oraz zaznaczania linii cięcia. 
 3. Młotek, łom oraz klocek montażowy do osadzania paneli we właściwym miejscu.  
 4. Wyrzynarka jest niezastąpiona, gdy chcesz dociąć panele na odpowiednią długość lub potrzebujesz wyciąć zaokrąglony kształt. 
 5. Rękawice w celu ochrony dłoni. 
 6. Rozpórki pozwalają na utrzymanie stałej odległości pomiędzy ścianą i panelami podłogowymi. 
 7. Kątownik nastawny, dzięki któremu zmierzysz kąty w pomieszczeniu i upewnisz się, że panele są przycięte pod odpowiednim kątem.

ZOBACZ FILM
Czy ten artykuł był przydatny?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.


Powiązane artykuły

 • W której części pomieszczenia należy rozpocząć montaż podłogi?
 • Ile podłogi potrzebuję do mojego pomieszczenia?
 • Jak długo musimy odczekać przed położeniem podłogi laminowanej Quick-Step na świeżą podłogę betonową lub wylewkę?
 • W jaki sposób dobrać właściwy podkład do podłogi laminowanej?

Znajdź najbliższego sprzedawcę

Niezależnie od tego, czy udało Ci się już znaleźć idealną podłogę, czy chcesz jeszcze trochę poszukać — nasza rozległa sieć sprzedawców Quick-Step zawsze jest na wyciągnięcie ręki.

Szanowni Klienci,
W tych trudnych czasach panującej epidemii związanej z koronawirusem, chcielibyśmy zapewnić, że zakupy w sklepach oferujących produkty Quick-Step są bezpieczne.
Wszystkim nam zależy na komforcie i bezpieczeństwie podczas dokonywanych zakupów, dlatego wszędzie stosowane są wszelkie środki prewencji, tj. maseczki, płyny do dezynfekcji, wydzielone strefy czy odpowiedni dystans.
Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że w tym trudnym okresie niektóre kolekcje mogą mieć dłuższe okresy oczekiwania niż zwykle.