W jaki sposób mogę zamontować panele przy zaokrąglonych obiektach?

Aby położyć panele podłogowe przy zaokrąglonych obiektach, będzie ci potrzebny duży arkusz papieru, nóż, ołówek oraz wyrzynarka.

Aby położyć panele podłogowe przy zaokrąglonych obiektach, będzie ci potrzebny duży arkusz papieru, nóż, ołówek oraz wyrzynarka.

 1. Weź przygotowany arkusz papieru. Będzie potrzebny w celu wycięcia kształtu otaczanego obiektu na panelach. Upewnij się, że arkusz jest wystarczająco duży i zmieści się na nim cały element. Odrysuj przybliżony kształt elementu na papierze, a następnie go wytnij. Upewnij się, że papier jest dobrze przyklejony taśmą do podłogi.

 2. Na arkuszu zaznacz także odległość od ostatniego położonego rzędu paneli.

 3. Weź niepotrzebny fragment panelu. Przyłóż go do otaczanego elementu, a następnie narysuj linię po drugiej stronie kawałka podłogi. Przesuwaj fragment panelu wokół elementu, rysując nowe linie. W późniejszym kroku linie te pomogą ci w odrysowaniu kształtu na panelach

 4. Po zakończeniu poprzedniego kroku połącz kilka paneli. Upewnij się, że połączony fragment jest wystarczająco szeroki, by skutecznie otoczyć cały element. Dodaj kilka paneli w celu zwiększenia stabilności konstrukcji.

 5. Przyklej gotowy wzór na połączone panele. Weź fragment panelu, który został wykorzystany we wcześniejszym kroku do stworzenia wzoru - posłuży on do odrysowania linii na panelach laminowanych. Przyłóż fragment panelu do narysowanych wcześniej linii i narysuj nowe po drugiej stronie, bezpośrednio na panelach.

 6. To już prawie koniec. Udało Ci się odrysować wszystkie linie na montowanych panelach? W takim razie możesz usunąć przyklejony arkusz papieru. Rozłącz panele, następnie ułóż je na stole i zacznij wycinać kształt zgodnie z odrysowanymi liniami.

 7. Teraz wystarczy tylko skończyć pracę. Ułóż wycięte panele i połącz je wokół otaczanego elementu.

Wskazówka: Połączone panele zostały ułożone wokół sedesu lub innego miejsca narażonego na działanie wody? Użyj pianki polietylenowej oraz uszczelniacza Hydrokit w celu zabezpieczenia podłogi przed wilgocią!

Dowiedz się więcej:

ZOBACZ FILM


Czy ten artykuł był przydatny?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.


Powiązane artykuły

 • W jaki sposób mogę zamontować panele w pomieszczeniu ze skośną ścianą?
 • W jaki sposób mogę zamontować panele w pomieszczeniu z łukowatą ścianą?
 • W jaki sposób zamontować laminat wokół rur grzejnika?
 • Jakich narzędzi potrzebuję do montażu podłogi laminowanej?

Znajdź najbliższego sprzedawcę

Niezależnie od tego, czy udało Ci się już znaleźć idealną podłogę, czy chcesz jeszcze trochę poszukać — nasza rozległa sieć sprzedawców Quick-Step zawsze jest na wyciągnięcie ręki.

Szanowni Klienci,
W tych trudnych czasach panującej epidemii związanej z koronawirusem, chcielibyśmy zapewnić, że zakupy w sklepach oferujących produkty Quick-Step są bezpieczne.
Wszystkim nam zależy na komforcie i bezpieczeństwie podczas dokonywanych zakupów, dlatego wszędzie stosowane są wszelkie środki prewencji, tj. maseczki, płyny do dezynfekcji, wydzielone strefy czy odpowiedni dystans.
Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że w tym trudnym okresie niektóre kolekcje mogą mieć dłuższe okresy oczekiwania niż zwykle.