W jaki sposób mogę zamontować panele w pomieszczeniu ze skośną ścianą?

Montaż podłogi laminowanej w pomieszczeniu ze skośną ścianą może wydawać się niemożliwym zadaniem. Nieprawda! Zaprezentujemy jak można tego dokonać w kilku prostych krokach. Po zapoznaniu się z poradnikiem bezproblemowo położysz idealną podłogę laminowaną. Przed rozpoczęciem zbierz potrzebne narzędzia: kątownik, ołówek, młotek, taśmę mierniczą oraz wyrzynarkę.
 1. Zacznij pracę od połączenia trzech rzędów paneli, a następnie umieszczenia ich w miejscu, gdzie możesz zamontować pełne panele. Najlepiej dokonać odpowiednich pomiarów przed rozpoczęciem pracy. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, obejrzyj nasz “film na temat układania podłogi laminowanej dla początkujących”.

 2. Przy pomocy kątownika zmierz kąt skośnej ściany. Dokręć śrubę motylkową, a następnie odrysuj kąt na panelach.  
  Wskazówka: odrysuj kąt na kawałku niepotrzebnego panelu bądź drewna. W ten sposób unikniesz konieczności sięgania po kątownik co 5 sekund.

 3. Wytnij panele pod odpowiednim kątem przy pomocy wyrzynarki.
  Wskazówka: wykorzystaj różne długości paneli przy skośnej ścianie. W rezultacie uzyskasz przyjemny dla oka efekt przesunięcia.

 4. Po przygotowaniu trzech rzędów możesz zacząć pracę nad ostatnim panelem, który znajdzie się przy skośnej ścianie. W tym celu będzie konieczne zwężenie panelu oraz przygotowanie wycięcia pod skośną ścianę.
  Wskazówka: ułóż nowy panel na ostatnim panelu przy podłodze. Korzystając z niepotrzebnego fragmentu laminatu, odrysuj linię cięcia na nowym panelu.

 5. Przytnij panel do odpowiednich rozmiarów. Radzimy, by w pierwszej kolejności przyciąć panel na szerokość, a dopiero później zająć się kątem. W ten sposób uda się uzyskać idealną linię cięcia.

 6. Po przycięciu panelu do odpowiednich rozmiarów umieść go na miejscu. Następnie połącz go z pozostałymi panelami, używając młotka i łomu w celu solidnego połączenia go z pozostałą częścią podłogi.

Dowiedz się więcej:

ZOBACZ FILM


Czy ten artykuł był przydatny?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.


Powiązane artykuły

 • W jaki sposób mogę zamontować panele przy zaokrąglonych obiektach?
 • Jakich narzędzi potrzebuję do montażu podłogi laminowanej?
 • W jaki sposób mogę zamontować panele w pomieszczeniu z łukowatą ścianą?

Znajdź najbliższego sprzedawcę

Niezależnie od tego, czy udało Ci się już znaleźć idealną podłogę, czy chcesz jeszcze trochę poszukać — nasza rozległa sieć sprzedawców Quick-Step zawsze jest na wyciągnięcie ręki.