W jaki sposób zamontować laminat wokół rur grzejnika?

W celu ułożenia podłogi laminowanej wokół rur, będzie Ci potrzebny nóż, ołówek, taśma miernicza, pistolet uszczelniający, wyrzynarka oraz wiertło do drewna.  
  1. W każdym przypadku należy zacząć od podłoża. Wytnij podłoże wokół rur grzejników i upewnij się, że wszystkie puste przestrzenie zostały wypełnione. Zabezpiecz i przymocuj wszystko taśmą. 

  2. Ułóż panele podłogowe przy rurach. Następnie wykorzystaj listwę w celu zaznaczenia odległości pomiędzy rurami i ścianą. Zmierz odległość od środka rur. Ten element znajdzie się przy ścianie, za rurami. Następnie przytnij element wzdłuż zaznaczonej linii. 

  3. Połącz krótszy panel z dłuższym, który docelowo znajdzie się po drugiej stronie rur. Tym sposobem możesz zaznaczyć punkty odniesienia na obu panelach i wiedzieć od razu, gdzie znajdą się rury. Następnie możesz wywiercić otwory w panelach używając zaznaczonych punktów odniesienia.
    Wskazówka: Użyj dodatkowego fragmentu panelu w celu narysowania linii cięcia.

  4. Usuń krótszy panel, a następnie zacznij wycinać dłuższy panel. Wytnij połowę średnicy rury w miejscu, gdzie został zaznaczony punkt odniesienia. Pamiętaj: lepiej wyciąć zbyt duży niż zbyt wąski otwór. Złota zasada mówi, że najlepiej jest wyciąć otwór o wielkości średnicy rury powiększonej o 16 mm - tak jak w przypadku innych złącz kompensacyjnych.

  5. Następnie powtórz te same kroki z mniejszym panelem. Aby uniemożliwić poruszanie się elementu, połącz go z dłuższym panelem, a następnie zabezpiecz za pomocą trzeciej deski.

  6. Wytnij resztę kształtu rury, a następnie rozłącz panele. Przyłóż dłuższy panel do rur grzejnika. Z drugiej strony zamontuj krótszy panel.

Dowiedz się więcej:

ZOBACZ FILM


Czy ten artykuł był przydatny?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.


Powiązane artykuły

  • Jakich narzędzi potrzebuję do montażu podłogi laminowanej?

Znajdź najbliższego sprzedawcę

Niezależnie od tego, czy udało Ci się już znaleźć idealną podłogę, czy chcesz jeszcze trochę poszukać — nasza rozległa sieć sprzedawców Quick-Step zawsze jest na wyciągnięcie ręki.