Jak przycinać ukośnie listwy przyścienne

Czasem listwy przyścienne są szersze od spodu. Są przycięte lekko ukośnie dla nadania im atrakcyjnego wyglądu. Ma to znaczenie przy ich przycinaniu.

Solidnie zamocuj listwę za pomocą zacisku, aby nie mogła się przesuwać podczas przycinania. Wstaw listwę pionowo do skrzynki uciosowej w sposób podobny do opierania jej o ścianę i przekręć piłę w prawo lub w lewo w zależności od wymaganego kąta przycięcia. 

Jeśli używasz elektrycznej piły tarczowej, której silnik można odchylać w prawo i w lewo, ułóż listwę płasko na stoliku piły wzorem do góry. Taka metoda jest najbardziej praktyczna, gdyż pozwala na łatwe przymocowanie listwy.

W wypadku listew przyściennych mocowanych na uchwyty należy umieścić pod listwą załączony klocek dystansowy (jego najszersza krawędź powinna znajdować się pod listwą), aby cięcie było idealnie równe. W innym przypadku mają zastosowanie wyżej podane wytyczne.

Dowiedz się więcej:

ZOBACZ FILM


Czy ten artykuł był przydatny?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.


Znajdź najbliższego sprzedawcę

Niezależnie od tego, czy udało Ci się już znaleźć idealną podłogę, czy chcesz jeszcze trochę poszukać — nasza rozległa sieć sprzedawców Quick-Step zawsze jest na wyciągnięcie ręki.