Czym jest podłoga drewniana?

Parkiet

Czym jest podłoga drewniana?

Wielowarstwowe podłogi drewniane Quick-Step składają się z trzech warstw litego drewna pokrytych ochronną powłoką wykończeniową. Dzięki starannemu doborowi materiałów oraz doskonałej kontroli wilgotności drewna w trakcie procesu produkcji, podłogi drewniane gwarantują optymalną stabilność oraz wytrzymałość.

Czym są materiały drewniane?

1. Warstwa wykończeniowa

Zależnie od wybranej podłogi drewnianej warstwa wykończeniowa składa się z:

  • Siedmiu warstw lakieru na bazie wody utwardzanego promieniowaniem UV. Lakier ten ochrania podłogę przed zużyciem, rysami oraz zabrudzeniami, sprawiając, że staje się bardzo łatwa w utrzymaniu.
  • Dwóch warstw wysokiej jakości oleju modyfikowanego, który nadaje drewnu matowego i naturalnego wyglądu, pozwalając też na jego spokojne starzenie.

2. Warstwa wierzchnia

Starannie dobrana warstwa litego drewna o wielu dostępnych kolorach oraz fakturach. Większość podłóg drewnianych Quick-Step jest wykańczanych warstwą drewna o grubości 3 mm. Podłogi ‘Compact zostały wyposażone w warstwę wierzchnią o grubości 2,5 mm. Warstwa wierzchnia drewna może być szlifowana i odnawiana.

3. Warstwa środkowa

Warstwa środkowa jest tym, co sprawia, że podłoga jest stabilna i wytrzymała. Pochłania naprężenia oraz obciążenie, zapewniając stabilność podłogi we wszystkich sytuacjach. Równowaga pomiędzy twardością i elastycznością materiału jest w tym przypadku kluczem do zapewnienia sprawnego montażu oraz silnego połączenia. W naszych podłogach warstwa środkowa jest wykonywana ze świerku lub płyt HDF

4. Warstwa nośna

Warstwa nośna jest wykonana z forniru świerkowego lub sosnowego. W połączeniu z pozostałymi warstwami zapobiega ona odkształcaniu się podłogi.
Powiązane tematy

Ogólne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące podłóg Quick-Step oraz oficjalnego sklepu internetowego Quick-Step.

Podłoga laminowana

Informacje na temat podłóg laminowanych Quick-Step.

Winyl

Masz pytania na temat podłóg winylowych Quick-Step? Sprawdź listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi.

Akcesoria

Od montażu po pielęgnację i naprawy: często zadawane pytania dotyczące akcesoriów Quick-Step.
Top