Czy mogę zamontować parkiet Quick-Step na istniejącej podłodze?

Tak, jest to możliwe. Dokładny proces montażu zależy od rodzaju podłoża, na którym chcesz zamontować parkiet oraz od wybranej metody montażu.

W przypadku klejenia paneli Quick-Step należy usunąć wszelkie wykładziny. W przypadku montażu pływającego konieczne jest usunięcie wszystkich wykładzin, które nie chronią przed dostępem wilgoci (np. dywany, wykładziny filcowe itd.). Nie jest konieczne usuwanie materiałów zabezpieczających przed dostępem wilgoci (PCW, linoleum itd). We wszystkich przypadkach należy stosować podkład. Zalecamy stosowanie podkładów marki Quick-Step.

W przypadku montażu na podłożu drewnianym należy w pierwszej kolejności usunąć wszelkie wykładziny. Na drewnie nie powinny być widoczne żadne ślady pleśni i/lub obecności szkodników. Upewnij się, że podłoże jest płaskie i równe. Przybij gwoździami wszystkie luźne elementy. Jeśli podłoga znajduje się na poziomie gruntu, wyłóż ją plastikową folią. Przed rozpoczęciem montażu zastosuj wylewkę samopoziomującą. W celu możliwie najlepszego przystosowania podłoża należy ułożyć podkład Quick-Step, aby wyrównać wszelkie nierówności pomiędzy deskami. Nową podłogę należy układać pod kątem 90 stopni względem dotychczasowego podłoża. Jeśli pod drewnianą podłogą znajduje się wolna przestrzeń, należy zapewnić jej wentylację. W tym celu należy usunąć wszystkie przeszkody i upewnić się, że podłoga jest odpowiednio wentylowana (co najmniej 4 cm2 szczelin wentylacyjnych na m2 podłogi). Zawartość wilgoci w drewnie nie może przekraczać 10%.

Dowiedz się więcej:


Czy ten artykuł był przydatny?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.


Znajdź najbliższego sprzedawcę

Niezależnie od tego, czy udało Ci się już znaleźć idealną podłogę, czy chcesz jeszcze trochę poszukać — nasza rozległa sieć sprzedawców Quick-Step zawsze jest na wyciągnięcie ręki.

Szanowni Klienci,
W tych trudnych czasach panującej epidemii związanej z koronawirusem, chcielibyśmy zapewnić, że zakupy w sklepach oferujących produkty Quick-Step są bezpieczne.
Wszystkim nam zależy na komforcie i bezpieczeństwie podczas dokonywanych zakupów, dlatego wszędzie stosowane są wszelkie środki prewencji, tj. maseczki, płyny do dezynfekcji, wydzielone strefy czy odpowiedni dystans.
Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że w tym trudnym okresie niektóre kolekcje mogą mieć dłuższe okresy oczekiwania niż zwykle.