Czym jest podłoga drewniana?

Wielowarstwowe podłogi drewniane Quick-Step składają się z trzech warstw litego drewna pokrytych ochronną powłoką wykończeniową. Dzięki starannemu doborowi materiałów oraz doskonałej kontroli wilgotności drewna w trakcie procesu produkcji, podłogi drewniane gwarantują optymalną stabilność oraz wytrzymałość.

Czym są materiały drewniane?

1. Warstwa wykończeniowa

Zależnie od wybranej podłogi drewnianej warstwa wykończeniowa składa się z:

  • Siedmiu warstw lakieru na bazie wody utwardzanego promieniowaniem UV. Lakier ten ochrania podłogę przed zużyciem, rysami oraz zabrudzeniami, sprawiając, że staje się bardzo łatwa w utrzymaniu.
  • Dwóch warstw wysokiej jakości oleju modyfikowanego, który nadaje drewnu matowego i naturalnego wyglądu, pozwalając też na jego spokojne starzenie.

2. Warstwa wierzchnia

Starannie dobrana warstwa litego drewna o wielu dostępnych kolorach oraz fakturach. Większość podłóg drewnianych Quick-Step jest wykańczanych warstwą drewna o grubości 3 mm. Podłogi ‘Compact zostały wyposażone w warstwę wierzchnią o grubości 2,5 mm. Warstwa wierzchnia drewna może być szlifowana i odnawiana.

3. Warstwa środkowa

Warstwa środkowa jest tym, co sprawia, że podłoga jest stabilna i wytrzymała. Pochłania naprężenia oraz obciążenie, zapewniając stabilność podłogi we wszystkich sytuacjach. Równowaga pomiędzy twardością i elastycznością materiału jest w tym przypadku kluczem do zapewnienia sprawnego montażu oraz silnego połączenia. W naszych podłogach warstwa środkowa jest wykonywana ze świerku lub płyt HDF

4. Warstwa nośna

Warstwa nośna jest wykonana z forniru świerkowego lub sosnowego. W połączeniu z pozostałymi warstwami zapobiega ona odkształcaniu się podłogi.

Dowiedz się więcej:


Czy ten artykuł był przydatny?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.


Powiązane artykuły

  • Czy mogę użyć parkietu Quick-Step w pomieszczeniu z ogrzewaniem lub chłodzeniem podłogowym?

Znajdź najbliższego sprzedawcę

Niezależnie od tego, czy udało Ci się już znaleźć idealną podłogę, czy chcesz jeszcze trochę poszukać — nasza rozległa sieć sprzedawców Quick-Step zawsze jest na wyciągnięcie ręki.

Szanowni Klienci,
W tych trudnych czasach panującej epidemii związanej z koronawirusem, chcielibyśmy zapewnić, że zakupy w sklepach oferujących produkty Quick-Step są bezpieczne.
Wszystkim nam zależy na komforcie i bezpieczeństwie podczas dokonywanych zakupów, dlatego wszędzie stosowane są wszelkie środki prewencji, tj. maseczki, płyny do dezynfekcji, wydzielone strefy czy odpowiedni dystans.
Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że w tym trudnym okresie niektóre kolekcje mogą mieć dłuższe okresy oczekiwania niż zwykle.