Jaki podkład dobrać do podłogi drewnianej?

Celem podkładu jest wyrównanie drobnych nierówności posadzki, wygłuszenie oraz zapewnienie termoizolacji. Z racji tego, że jakość podkładu ma znaczące przełożenie na końcową jakość oraz komfort użytkowania podłogi Quick-Step, zalecamy łączenie podłóg Quick-Step z odpowiednim podkładem Quick-Step.

Jakiego rodzaju podkład wybrać?

Dla każdego pomieszczenia i warunków znajdzie się odpowiedni podkład. Przede wszystkim musisz się dobrze zastanowić, czego dokładnie potrzebujesz.
  • Czy będzie to pomieszczenie, po którym będziesz chodzić sporadycznie, takie jak sypialnia lub poddasze? Jeśli tak, możesz wybrać przyjazny portfelowi podkład Quick-Step Basic Plus.
  • A może podłoga ma zostać zamontowana w salonie lub kuchni, czyli znacznie bardziej ruchliwym pomieszczeniu? Jeśli tak, lepszym wyborem będzie podkład dźwiękochłonny, jak np. Quick-Step Unisound.
  • Chcesz możliwie jak najbardziej zniwelować jakiekolwiek dźwięki kroków, tak aby stworzyć idealne środowisko robocze lub mieszkalne? W takim wypadku rozwiązanie Quick-Step Silent Walk jest dokładnie tym, czego potrzebujesz.
  • Masz zamiar zainstalować podłogę na najwyższym piętrze domu lub w mieszkaniu? Wytłum dźwięki przenoszone, montując podkład Quick-Step Transitsound.
  • Jeśli powierzchnia, na której układana będzie podłoga, nie jest do końca równa lub jeśli montaż będzie wykonywany na istniejącej podłodze kafelkowej, to najlepszą opcją okaże się podkład Quick-Step Thermolevel – pozwala on wygładzić wszelkie nierówności podłoża (nieregularności o maks. rozmiarze 4 mm), a dodatkowo jest materiałem dźwiękochłonnym.
Dowiedz się więcej na temat podkładów

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.


Powiązane artykuły

  • Jaki podkład należy zastosować w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym?
  • Jaki podkład mogę zastosować na istniejącej drewnianej podłodze?

Znajdź najbliższego sprzedawcę

Niezależnie od tego, czy udało Ci się już znaleźć idealną podłogę, czy chcesz jeszcze trochę poszukać — nasza rozległa sieć sprzedawców Quick-Step zawsze jest na wyciągnięcie ręki.

Szanowni Klienci,
W tych trudnych czasach panującej epidemii związanej z koronawirusem, chcielibyśmy zapewnić, że zakupy w sklepach oferujących produkty Quick-Step są bezpieczne.
Wszystkim nam zależy na komforcie i bezpieczeństwie podczas dokonywanych zakupów, dlatego wszędzie stosowane są wszelkie środki prewencji, tj. maseczki, płyny do dezynfekcji, wydzielone strefy czy odpowiedni dystans.
Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że w tym trudnym okresie niektóre kolekcje mogą mieć dłuższe okresy oczekiwania niż zwykle.