Czy mogę użyć podłogi winylowej Quick-Step w pomieszczeniu z ogrzewaniem lub chłodzeniem podłogowym?

Odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące łączenia podłogi winylowej Quick-Step z ogrzewaniem lub chłodzeniem podłogowym.

Podłogi winylowe i ogrzewanie podłogowe pasują idealnie do siebie, co sprawia, że winyl jest niezwykle popularny zarówno podczas remontów, jak i w nowych budynkach. Wszystkie podłogi winylowe Quick-Step można łączyć z niskotemperaturowym ogrzewaniem lub chłodzeniem podłogowym.

Typy ogrzewania podłogowego

Podłogi winylowe podłogi Quick-Step można układać na instalacji niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego. Oznacza to, że maksymalna dozwolona temperatura kontaktu z podłogą winylową nie może przekraczać 27°C. Podłogi winylowe można instalować tylko w przypadku, gdy elementy grzewcze z ciepłą wodą lub elektryczne są osadzone w podłożu. Nowe systemy, takie jak folie grzewcze, które są nakładane na podłoże, nie są odpowiednie. Podczas montażu podłóg winylowych Quick-Step z ogrzewaniem podłogowym należy zwrócić szczególną uwagę na instrukcje.

Pobierz instrukcję

Podłogi winylowe z ogrzewaniem podłogowym: rzeczy, o których należy pamiętać

Łącząc podłogę winylową z ogrzewaniem podłogowym, należy upewnić się, że ogólny opór cieplny nie przekracza 0,15 m²K/W. Im większy opór cieplny, tym dłużej będzie trwało nagrzewanie podłogi i tym mniej wydajne będzie ogrzewanie podłogowe. Podłogi winylowe Quick-Step świetnie sprawdzają się w tych zastosowaniach: podłoga winylowa Quick-Step 4,5 mm ma całkowity opór cieplny 0,015 m²K/W po przyklejeniu lub 0,025–0,070 m²K/W w przypadku montażu ‘pływającego’ z podkładem. Innymi słowy, przyklejona podłoga trochę lepiej przekazuje ciepło. Opór cieplny podłogi winylowej Quick-Step można znaleźć w konkretnych wytycznych dla ogrzewania podłogowego.

Ważne jest, aby poniżej ogrzewania podłogowego umieścić warstwę izolacyjną, która izoluje bardziej niż winyl. W ten sposób ciepło odbija się od warstwy izolacyjnej i jest odprowadzane przez podłogę.

Podłogi winylowe a chłodzenie podłogowe

Chłodzenie podłogowe działa na tej samej zasadzie co ogrzewanie podłogowe, ale zamiast gorącej wody używana jest zimna woda. Z tego powodu ważne jest zastosowanie zaawansowanego systemu kontroli i bezpieczeństwa, aby uniknąć wewnętrznej kondensacji podczas korzystania z chłodzenia podłogowego. Zapobiega to uszkodzeniu podłogi przez wodę.

Montaż podłogi winylowej z ogrzewaniem podłogowym

Podłogi winylowe Quick-Step można montować na dwa sposoby: przyklejając do podłoża lub ‘pływająco’. Nadal obowiązują ogólne wytyczne dotyczące montażu, chyba że nasze konkretne wytyczne dotyczące ogrzewania podłogowego stwierdzają inaczej. W razie wątpliwości należy zawsze skonsultować się ze sprzedawcą.

Pobierz instrukcje dla ogrzewania podłogowego


Czy ten artykuł był przydatny?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.


Powiązane artykuły

  • Co to są podłogi winylowe Quick-Step?
  • Czy są miejsca, w których nie należy instalować podłóg winylowych?
  • Czym różnią się od siebie podłogi z elastycznego winylu i z materiału Alpha Vinyl?

Znajdź najbliższego sprzedawcę

Niezależnie od tego, czy udało Ci się już znaleźć idealną podłogę, czy chcesz jeszcze trochę poszukać — nasza rozległa sieć sprzedawców Quick-Step zawsze jest na wyciągnięcie ręki.