Czy mogę zamontować podłogę winylową Quick-Step na istniejącej podłodze?

Rodzaj podłoża, jego jakość oraz sposób przygotowania mają znaczący wpływ na rezultat końcowy. Jeśli podłoże nie jest odpowiednie do instalacji podłogi Quick-Step Livyn, należy podjąć odpowiednie działania.

MONTAŻ KLEJONY

W przypadku klejenia należy usunąć wszelkie wykładziny. Na drewnie nie powinny być widoczne żadne ślady pleśni i/lub obecności szkodników. Upewnij się, że podłoże jest równe, a następnie przymocuj luźne oraz ruchome elementy gwoździami. Pokryj podłoże masą samopoziomującą w celu zapewnienia gładkiego i porowatego podłoża przed montażem podłogi. Porowatość jest warunkiem koniecznym w celu zapewnienia silnego przylegania kleju oraz podłoża.

W przypadku montażu podłogi na drewnianym podłożu, zawartość wilgoci w drewnie nie może przekraczać 10%. Dodatkowo obszar znajdujący się pod drewnianym podłożem musi być całkowicie suchy. Jeśli pod drewnianą podłogą znajduje się wolna przestrzeń, należy zapewnić jej wentylację. W tym celu należy usunąć wszystkie przeszkody i upewnić się, że podłoga jest odpowiednio wentylowana (co najmniej 4 cm² szczelin wentylacyjnych na m² podłogi). Do przykrycia desek podłogowych należy wykorzystać sklejkę o grubości co najmniej 6 mm. Przed montażem należy upewnić się, że wszystkie przeszkody i luźne elementy zostały usunięte z podłogi. Sklejkę należy przybić do podłoża za pomocą gwoździ pierścieniowych w formie siatki. Odległość między gwoździami powinna wynosić 75 mm wokół obwodu oraz 150 mm w środkowej części pomieszczenia.

MONTAŻ PŁYWAJĄCY

W przypadku montażu pływającego należy upewnić się, że podłoże jest stabilne i solidnie przymocowane. Dodatkowo, nie należy montować podłóg pływających na miękkim, uszkodzonym lub luźnym podłożu.

  • Następujące rodzaje podłoży należy usunąć przed montażem podłogi: dywany, wykładziny filcowe, podłogi winylowe, pływający laminat i parkiet, itd.
  • Nie trzeba usuwać: płytek ceramicznych, PCW, VCT, klejonego laminatu oraz parkietu, przymocowanych podłóg drewnianych itd.
  • Nie trzeba usuwać, jednak konieczne jest zastosowanie folii polietylenowej w celu uniknięcia przesunięć: klejonego PCW, klejonego linoleum, klejonego parkietu olejowanego

W przypadku montażu na podłożu drewnianym należy w pierwszej kolejności usunąć wszelkie wykładziny. Na drewnie nie powinny być widoczne żadne ślady pleśni i/lub obecności szkodników. Upewnij się, że podłoże jest równe, a następnie przymocuj luźne elementy gwoździami. Wypoziomuj podłogę wykorzystując odpowiednią płytę poziomującą lub masę samopoziomującą w celu dobrego przygotowania podłoża. Płyty poziomujące muszą zostać przykręcone śrubami w odległości co 30 cm. Jeśli pod drewnianą podłogą znajduje się wolna przestrzeń, należy zapewnić jej wentylację. W tym celu należy usunąć wszystkie przeszkody i upewnić się, że podłoga jest odpowiednio wentylowana (co najmniej 4 cm² szczelin wentylacyjnych na m² podłogi). Zawartość wilgoci w drewnie nie może przekraczać 10%.

Dowiedz się więcej:


Czy ten artykuł był przydatny?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.


Powiązane artykuły

  • Co to są podłogi winylowe Quick-Step?
  • Czym różnią się od siebie podłogi z elastycznego winylu i z materiału Alpha Vinyl?
  • Czy są miejsca, w których nie należy instalować podłóg winylowych?

Znajdź najbliższego sprzedawcę

Niezależnie od tego, czy udało Ci się już znaleźć idealną podłogę, czy chcesz jeszcze trochę poszukać — nasza rozległa sieć sprzedawców Quick-Step zawsze jest na wyciągnięcie ręki.