Jaka jest różnica pomiędzy produktem klasy 32 i 33?

Numery klas, tzn. 31, 32, 33 itd. odnoszą się do ogólnego systemu klasyfikacji wykorzystywanego do podłóg wykonanych z wykładziny, winylu, laminatu, parkietów, płytek ceramicznych itd. Ogólnie rzecz biorąc, klasyfikacja ta określa, w jakim rodzaju pomieszczenia można zastosować poszczególne rodzaje podłogi. Klasa 32 oznacza, że dana podłoga może być używana w pomieszczeniach użytku publicznego o średnim natężeniu ruchu, podczas gdy klasa 33 oznacza, że dana podłoga jest odpowiednia do pomieszczeń użytku publicznego o dużym natężeniu ruchu.  

Norma ta określa, że dany produkt będzie spełniał swoją rolę bez wykazywania jakichkolwiek problemów przez 10 lat, jeśli zostanie zastosowany w odpowiednim pomieszczeniu, pod warunkiem że podłoga będzie położona, używana oraz utrzymywana zgodnie z instrukcją montażu i użytkowania. Podłogi laminowane obejmuje norma EN 13329. Inne normy dotyczą podłóg winylowych, w zależności od tego, czy mamy do czynienia z podłogą klejoną, czy montażem na zatrzaski:
  • Podłogi klejone obejmuje norma EN 649. 
  • Norma EN 16511 dotyczy wielowarstwowych modularnych podłóg pływających, wykorzystujących sposób montażu na zatrzaski.

Dowiedz się więcej:


Czy ten artykuł był przydatny?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.


Powiązane artykuły

  • Co to są podłogi winylowe Quick-Step?
  • Czy są miejsca, w których nie należy instalować podłóg winylowych?
  • Czy mogę użyć podłogi winylowej Quick-Step w pomieszczeniu z ogrzewaniem lub chłodzeniem podłogowym?

Znajdź najbliższego sprzedawcę

Niezależnie od tego, czy udało Ci się już znaleźć idealną podłogę, czy chcesz jeszcze trochę poszukać — nasza rozległa sieć sprzedawców Quick-Step zawsze jest na wyciągnięcie ręki.