Czy mogę wykorzystać podkład do podłóg laminowanych do montażu podłogi winylowej?

Niestety, jest to niemożliwe. Główne powody to różnice w wytrzymałości na ściskanie oraz grubości podkładu. W przypadku podłóg winylowych potrzebny jest podkład charakteryzujący się wysoką wytrzymałością na ściskanie, ponieważ podłoga winylowa jest miękka i giętka. 
Z tego powodu zalecamy stosowanie podkładów przeznaczonych do stosowania z podłogami winylowymi.

Dowiedz się więcej:

 

Uwaga: informacje na tej stronie dotyczą wyłącznie elastycznych podłóg winylowych Quick-Step. Szczegóły dotyczące montażu sztywnego winylu znajdują się w instrukcji instalacji podłóg ze sztywnego winylu.


Czy ten artykuł był przydatny?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.


Powiązane artykuły

  • Który podkład wybrać w przypadku ogrzewania podłogowego?
  • Czy mogę użyć podkładu innego niż zalecany przez producenta podłóg Quick-Step?
  • Który podkład jest odpowiedni dla mojej podłogi winylowej Quick-Step?

Znajdź najbliższego sprzedawcę

Niezależnie od tego, czy udało Ci się już znaleźć idealną podłogę, czy chcesz jeszcze trochę poszukać — nasza rozległa sieć sprzedawców Quick-Step zawsze jest na wyciągnięcie ręki.

Szanowni Klienci,
W tych trudnych czasach panującej epidemii związanej z koronawirusem, chcielibyśmy zapewnić, że zakupy w sklepach oferujących produkty Quick-Step są bezpieczne.
Wszystkim nam zależy na komforcie i bezpieczeństwie podczas dokonywanych zakupów, dlatego wszędzie stosowane są wszelkie środki prewencji, tj. maseczki, płyny do dezynfekcji, wydzielone strefy czy odpowiedni dystans.
Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że w tym trudnym okresie niektóre kolekcje mogą mieć dłuższe okresy oczekiwania niż zwykle.