10% rabatu na wybrane podłogi

W jaki sposób zamontować podłogę winylową na schodach?

Schody można łatwo pokryć podłogą winylową Quick-Step. Jedynym warunkiem jest to, że schody muszą być proste, a nie zaokrąglone.

Wykonaj te czynności, aby nadać schodom luksusowy wygląd pięknej podłogi winylowej:

  1. Zacznij od usunięcia starego pokrycia podłogowego. Napraw wszystkie uszkodzenia i upewnij się, że powierzchnia schodów jest idealnie czysta i równa.
  2. Przytnij panele do wymiarów pionowej strony każdego stopnia. Nałóż rękawice i przycinaj w kierunku od ciała. Zalecamy użycie wklęsłego noża. Następnie przyklej panel, który został przycięty do wymiaru pionowej strony.
  3. Weź aluminiowy profil i ostrożnie umieść go na krawędzi schodów. Mocno przykręć profil.
  4. Stopnie prawdopodobnie będą w wielu miejscach nierówne. Należy je wyrównać przy użyciu wylewki samopoziomującej. Po wykonaniu tej czynności przeszlifuj wszystko i odkurz. Również przejście między aluminiowym profilem i powierzchnią schodów musi zostać całkowicie wygładzone.
  5. Następnie można rozpocząć przycinanie paneli winylowych do odpowiedniego rozmiaru w celu pokrycia wszystkich stopni. Przyklej panele i upewnij się, że przylegają dokładnie do pionowej strony. Dociśnij mocno. Teraz schody wyglądają jak nowe.
  6. Powtórz te czynności w odniesieniu do pozostałej części schodów.

Dowiedz się więcej:

Zobacz film 

Uwaga: informacje podane na tej stronie mają zastosowanie tylko do elastycznych podłóg winylowych Quick-Step. Szczegóły dotyczące montażu podłogi Alpha Vinyl znajdują się w instrukcji montażu podłóg winylowych

 


Czy ten artykuł był przydatny?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.


Znajdź najbliższego sprzedawcę

Niezależnie od tego, czy udało Ci się już znaleźć idealną podłogę, czy chcesz jeszcze trochę poszukać — nasza rozległa sieć sprzedawców Quick-Step zawsze jest na wyciągnięcie ręki.