CIEPŁY DOM W PIĘCIU KROKACH

Późne lato dobiegło niestety końca. Dni stają się coraz krótsze i chłodniejsze. Niektórzy z was wyjęli już pewnie z szafy zimowe ubrania, inni zastanawiają się, czy istnieją sposoby na ocieplenie swojego domu bez konieczności odkręcania grzejnika? Oto garść przydatnych porad.

Zabezpiecz dom przed przeciągami

Zimne powietrze jest największym wrogiem ciepłego domu. Postaraj się zabezpieczyć wszystkie możliwe szpary i otwory w pobliżu drzwi i okien. Jeśli nie jesteś miłośnikiem klasycznych metod uszczelniania możesz zdecydować się na zakup gumowych uszczelek. Zwykle są one łatwe w montażu i nie zostawiają żadnych śladów na podłodze. Także zasłony doskonale zatrzymują zimno na zewnątrz. Warto pamiętać jednak o tym, by odsłaniać okna w ciągu dnia i pozwolić jesiennemu słońcu ogrzać pomieszczenie.

Gotuj (i jedz)!

Jesień jest idealnym czasem na przygotowywanie zapiekanek i pieczonych potraw. Cudowne aromaty sprawią, że dom stanie się ciepły i wyjątkowo przyjemny. Co więcej, zapiekanki i pieczone potrawy są wysokokaloryczne, co pozwoli ci na lepsze utrzymanie temperatury ciała. Pozostawienie otwartego piekarnika po zakończeniu gotowania podniesie temperaturę w kuchni lub w jadalni. Jeśli podczas gotowania rozlejesz cokolwiek na podłogę, nie martw się – zetrzyj po prostu płyn, a następnie usuń pozostałości suchą ściereczką.

Możesz rzucić okiem na nasz profil w serwisie Pinterest, jeśli szukasz kuchennych inspiracji.Przytul się

Jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi – w chłodny wieczór często dobrze jest zdjąć kilka warstw ubrań i przytulić się do swojego partnera, dzieci lub pupila. Nic nie oddaje tyle naturalnego ciepła co inne ciało. Do pełni przyjemności brakuje tylko miękkiego koca.

Aktywność rozgrzewa

Jeśli w pobliżu nie ma nikogo, kogo można przytulić, możesz rozgrzać się dzięki ruchowi – tańcz, uprawiaj jogę lub wsiądź na swój rower treningowy. Dzięki naszym odpornym na zarysowania podłogom Quick-Step możesz ćwiczyć ile dusza zapragnie. Niestraszne im są także zabawy dzieci ani intensywne korzystanie.

Spraw, by dom stał się przytulny

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że ciepło jest odczuciem. Zmiana wnętrza tak, by stało się bardziej przytulne i ciepłe sprawi, że poczujesz się cieplej. Możesz w tym celu wykorzystać świece, dywaniki i poduszki, jednak wpływ na odczucie ciepła mają także akcenty kolorystyczne. Kolory takie jak czerwony, żółty, pomarańczowy lub bordowy natychmiast sprawią, że pomieszczenia zaczną sprawiać wrażenie cieplejszych.

Podłoga laminowana Quick-Step Impressive, deski palone, salon
Artykuły powiązane
2013-10-31
2013-10-10