Zajrzyj do wnętrza odnowionego domu rodzinnego Iljo i An-Sofie

Zawodowy kolarz Iljo Keisse i jego żona An-Sofie Zenner zdecydowali się na wybór parkietu Quick-Step kiedy remontowali swój dom. „Chcieliśmy, żeby nasza nowa podłoga nie tylko sprawiała wrażenie ciepłej i naturalnej, ale żeby naprawdę taka była”, powiedziała An-Sofie. Na wybór duży wpływ miał także fakt, że podłogi Quick-Step są przyjazne dla środowiska.

Iljo Keisse jest zawodnikiem zespołu Etixx – Quick-Step; An-Sofie pracuje jako psycholog w ośrodku odwykowym. W 2010 roku para kupiła dom w Destelbergen. Podczas przeprowadzonego niedawno remontu zdecydowali się na wybór podłóg Quick-Step, które są idealnie dopasowane zarówno do ich wnętrza, jak i stylu życia, a zarazem odporne na intensywną eksploatację. To ostatnie jest szczególnie ważne, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich dorastających synów, Julesa i René.

Od koncepcji do wyboru

„Planowaliśmy przeprowadzenie remontu już od dawna” – mówi Iljo. W ten właśnie sposób kolarz trafił do salonu sprzedaży Quick-Step. „Bardzo często odbywają się tutaj konferencje prasowe naszego zespołu. Jednak nie jest tak, że jeżdżąc dla zespołu Quick-Step muszę wybierać te produkty.” Parze zależało przede wszystkim na wysokiej jakości i autentycznym wyglądzie. Ważne było także to, że niezależnie od rodzaju wybranej podłogi musiała przetrwać lata ciągłego używania.

Ochrona środowiska naturalnego była także jednym z najważniejszych czynników. To właśnie ten aspekt przekonał parę do zakupu podłogi Quick-Step. W przeciwieństwie do podłóg dębowych, podłogi Quick-Step składają się z kilku warstw – górna warstwa to prawdziwe drewno dębowe, natomiast pozostałe są wykonane z szybciej rosnących gatunków drzew. Dzięki temu są one bardziej przyjazne dla środowiska.

Wybór idealnej podłogi nie zajął wiele czasu. „Udało nam się wybrać nową podłogę w kilka chwil”, wspomina An-Sofie. „Nie chcieliśmy nawet oglądać katalogów ani odwiedzać salonów innych firm.”


Odkryj całą kolekcję podłóg PALAZZO„Szukaliśmy podłogi, która będzie wywoływała wrażenie ciepła.”

Iljo i An-Sofie zdecydowali się na podłogę z kolekcji Palazzo. Co ich przekonało? „Chcieliśmy podłogę zbudowaną z długich dębowych desek. Taką, która sprawia wrażenie wytworności i wyrafinowania”, wyjaśniła An-Sofie. „Dodatkowo kolory były dopasowane wprost idealnie”, dodał Iljo. „Zdecydowaliśmy się na jasny kolor, który wizualnie powiększa nasz salon i sypialnie.”

„Dzięki podłogom Quick-Step możemy cieszyć się magią prawdziwego drewna w naszym domu. Najbardziej zachwycające są szczegóły – specjalne szczotkowanie czy matowy lakier, które tworzą wrażenie naturalnego drewna. Kiedy wstaję w nocy lub o poranku, czuję pod moimi stopami słoje drewna. Uwielbiam to. Prawdziwe, naturalne i proste drewno!”


Odkryj całą kolekcję podłóg PALAZZOPodłogi, które wytrzymają wszystko

Z dwójką małych dzieci w domu zawsze się coś dzieje. W przypadku An-Sofie i Iljo łatwość dbania o podłogę zdecydowanie odgrywała znaczącą rolę w ich wyborze: „Pielęgnacja tej podłogi i utrzymanie jej w czystości są niezwykle proste”, zauważa An-Sofie. „Tak naprawdę jest to konieczne. Wszyscy wiemy, jaki bałagan mogą zrobić dzieci w mgnieniu oka”, śmieje się Iljo.

Młodzi rodzice nie muszą martwić się o rysy spowodowane zabawkami lub przesuwanymi krzesłami ze względu na wyjątkową trwałość podłóg Quick-Step. Wykończenie matowym lakierem gwarantuje łatwość czyszczenia i utrzymania porządku, a także pełną ochronę przed zarysowaniami i plamami, a wszystko to przy zachowaniu wyglądu naturalnego drewna.

Podłogi drewniane Quick-Step Palazzo, sypialnia dzieci

Kilka kliknięć i gotowe

Iljo i An-Sofie postanowili powierzyć montaż swojej nowej podłogi specjaliście Quick-Step. Cały montaż poszedł jak z płatka. „Specjaliści znają swój fach od podszewki, praca z nimi to prawdziwa przyjemność”, stwierdził Iljo. „Zadbali o wszystko, nawet o najdrobniejsze szczegóły.”

An-Sofie potwierdza: „Nie musieliśmy nawet martwić się o przenoszenie mebli. Wszystko wyglądało tak, jakbyśmy mogli po prostu wyjść z domu i wrócić zastając nową podłogę i nasze meble ustawione na swoich miejscach.”

Montaż tego typu podłóg przebiega bardzo szybko dzięki prostemu systemowi Quick-Step Uniclic Multifit. Co więcej, po zakończeniu montażu nie są wymagane żadne dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne. Warstwy lakieru są nakładane w czasie produkcji. Korzystanie z parkietu Quick-Step przez wiele lat można zacząć natychmiast po zakończeniu montażu.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Zapytaliśmy, czy para poleciłaby podłogi Quick-Step i kolekcję Palazzo swoim znajomym. „Oczywiście”, stwierdziła An-Sofie. „To piękna i prosta w montażu podłoga z wyjątkowo pięknym wykończeniem… Nie mogliśmy lepiej trafić!” Iljo ma równie pozytywne zdanie na ten temat: „Różnym ludziom podobają się różne podłogi, jednak z tak szerokim wyborem każdy znajdzie podłogę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb.”

Top