Jak usunąć mocz z drewnianej podłogi? 


Dzięki zwierzętom, dom natychmiast staje się lepszym i przyjaźniejszym miejscem do życia. Zabawy, głaskanie, codzienne szaleństwa... Trudno znaleźć przyjemniejszy sposób na spędzanie czasu w mieszkaniu. Niestety, od czasu do czasu Twojemu futrzastemu przyjacielowi może przytrafić się mały wypadek. Nie ma powodu do paniki, jest na to proste rozwiązanie! Będziesz potrzebować jedynie wiadra, mopa oraz detergentu do czyszczenia podłóg Quick-Step.


Kałuża na podłodze? Żaden problem! 

Tak szybko jak to możliwe użyj ręczników papierowych w celu wchłonięcia wilgoci i osuszenia podłogi. Następnie weź wilgotną ściereczkę i wytrzyj to miejsce do czysta. 


Co zrobić, jeśli kałuża zdążyła już wyschnąć? 

Weź ściereczkę do naczyń i dokładnie wytrzyj nią całe feralne miejsce. Jeśli to nie pomoże, czas na zastosowanie detergentu do podłóg Quick-Step. Wystarczy użyć go do zwilżenia ściereczki, a następnie przetrzeć zabrudzone miejsca. Nie ma znaczenia jak dużą ilość detergentu użyjesz do czyszczenia, tak długo jak po zakończeniu sprzątania dokładnie oczyścisz powierzchnię podłogi. Po wyczyszczeniu śladów wypadku twojego pupila naolejuj swoją podłogę, jednak staraj się ograniczyć tylko i wyłącznie do paneli, które miały kontakt z moczem. Jeśli podłoga jest lakierowana, najlepszym rozwiązaniem będzie jej ponowne polakierowanie. Dzięki temu twoje panele znów będą lśniły jak nowe!


Powiedz „nie” wypadkom dzięki kilku prostym krokom!

Pomimo tego, że twój pupil nie zrobił tego celowo, dobrze byłoby zapobiegać takim incydentom w przyszłości. Skorzystaj z poniższych porad aby szybko wychować swojego psa.

1. Wyprowadzaj i karm swojego pupila o regularnych porach każdego dnia.
2. Twój pies wącha i pociąga nosem? Czas wyprowadzić go na zewnątrz!
3. Wyprowadzając psa, zawsze pozwalaj mu na załatwienie swoich potrzeb w tym samym miejscu.
4. Nagradzaj psa za każdym razem, kiedy załatwi się na zewnątrz.

To wszystko! Teraz oboje jesteście gotowi na spędzanie wspólnie miłych chwil w przytulnym domu.


Zobacz film

Top