Stwórz kreatywną podłogę dzięki ciekawemu ułożeniu


Czy wiesz, że podłogi można układać na wiele różnych sposobów? Dzięki zabawie kształtami, wzorami oraz kolorami możliwości są nieskończone! Jeśli chcesz uzyskać naprawdę oryginalny wygląd, lubisz przyciągające uwagę atrakcje lub chcesz zrobić na wszystkich wrażenie, zapoznaj się z treścią naszego artykułu.


Naturalna doskonałość dzięki ułożeniu w jodełkę

Nazwa mówi w tym wypadku sama za siebie. Ułożenie zawdzięcza ją temu, że przypomina układ gałęzi jodły. To charakterystyczne ułożenie wróciło w ostatnim czasie do łask, a jego zastosowanie nadaje nawet nowoczesnym pomieszczeniom klasycznego charakteru. Jodełka sprawdza się w niemal każdym pomieszczeniu: w salonie, w łazience, w biurach i w kuchniach. Dodatkowo istnieje możliwość układania wzoru w dowolny sposób, od drobnego po bardzo szeroki. 

Szybka porada: Jeśli planujesz montaż nowej podłogi w dużym pomieszczeniu, najlepiej ułożyć panele w szeroką jodełkę. W mniejszych pomieszczeniach doskonale sprawdzi się wąska jodełka. 

Jodełka węgierska: ułożenie, na którym możesz polegać

Czy wiesz, że jodełka węgierska była niezwykle popularnym ułożeniem podłóg w XVII wieku? Królowie i władcy tamtych czasów, znani ze swojego zamiłowania do barokowego przepychu bardzo często wykorzystywali ten układ w najważniejszych pomieszczeniach swoich zamków. Warto jednak pamiętać, że jodełka węgierska nie jest przeznaczona wyłącznie do sal balowych, wręcz przeciwnie. Podłoga ułożona w ten sposób nada każdemu pomieszczeniu ponadczasowy charakter.

Charakteryzująca się niemal matematycznym układem jodełka węgierska jest bardzo podobna do zwykłej jodełki, jednak różni się jednym kluczowym szczegółem. W standardowej jodełce panele po lewej i prawej stronie są układane względem siebie pod kątem 90°, a krótszy bok jest ustawiony prostopadle do dłuższego boku przylegającego panelu. W podłogach ułożonych w jodełkę francuską, poszczególne sekcje są ustawione pod kątem 60°, a krótsze boki paneli stykają się ze sobą. 

Poczuj się jak król dzięki wzorowi wersalskiemu

Jeśli chcesz, by nie można było oderwać wzroku od twojej podłogi, wykorzystaj to szlachetne ułożenie. Jego nazwa pochodzi od pałacu wersalskiego, gdzie zostało zastosowane po raz pierwszy w historii do stworzenia podłóg, na których bawiły się francuskie wyższe sfery. Pomimo upływu lat, układ ten niezmiennie przyciąga uwagę gości. 

Czy przykuł również twoją uwagę? Jeśli tak, możesz znaleźć go w naszej kolekcji Arte! Odkryj ją tutaj.

Wciągnij banderę na maszt dzięki podłodze z desek

Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że podłoga z desek jest najpopularniejszym wyborem, jednak nie oznacza to, że nie można jej dopasować do swoich potrzeb! Połącz różne materiały oraz kolory aby wprowadzić interesujące elementy do wnętrza pomieszczenia. Przede wszystkim jednak pamiętaj o tym, by zawsze patrzeć na pomieszczenie jako jedną całość. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się wiele kolorów i wzorów, warto zadbać o odpowiednią równowagę, w innym wypadku pomieszczenie sprawi wrażenie zbyt przeładowanego detalami.

POTRZEBUJESZ PORADY?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy możesz wykorzystać wybrany wzór z danym materiałem, zadaj pytanie najbliższemu dystrybutorowi

Artykuły powiązane

21.11.2017

Joyce spełnia swoje marzenie o wyjątkowym wzorze podłogi 

Top