Łatwa renowacja domu

5 podstawowych porad

Renowacja domu nie zawsze musi wiązać się z poważnymi remontami i dużymi inwestycjami. Czasami diabeł tkwi w szczegółach. Czy rozważasz renowację domu? Oto pięć pomysłów na dobry początek.

1. Wybierz zakres prac

Renowacja domu może wydawać się przytłaczającym zadaniem, ale nie zawsze trzeba robić wszystko jednocześnie. Przecież Rzym nie został zbudowany w jeden dzień: zajmij się jednym pomieszczeniem naraz. I nie zapomnij o planowaniu z wyprzedzeniem, aby uzyskać najlepsze wyniki! Nie wiesz, od czego zacząć? Oto kilka interesujących projektów, które mogą Cię zainspirować.

2. Poszukaj informacji

Nie masz pewności, jaki styl lub kierunek wybrać? Poszukaj informacji na ten temat i rozpocznij projekt od utworzenia tablicy inspiracji. Pozwoli to zdecydować, co naprawdę przyciąga Twój wzrok, a także które elementy, kolory, tekstury i materiały mogą posłużyć jako podstawa projektu. W idealnej sytuacji stworzysz roboczą paletę pasujących kolorów, tekstur i materiałów, która pomoże w podejmowaniu kolejnych decyzji.

3. Zamontuj nową podłogę

Nowa podłoga może całkowicie przekształcić pomieszczenie. To szybki i łatwy sposób na podniesienie standardu domu, choć znalezienie właściwej podłogi nie zawsze jest łatwym zadaniem. Dlatego właśnie opracowaliśmy aplikację FloorExplorer, dzięki której w trzech prostych krokach wybierzesz podłogę oraz wystrój wnętrza najodpowiedniejszy dla Twojej osobowości.

Wymiana podłogi nie oznacza, że musisz spędzać cenne weekendy, pracując na kolanach z piętrzącymi się wokół narzędziami. Nasze laminowanewinylowedrewniane podłogi są łatwe w montażu. Jeśli stara podłoga ma równą powierzchnię i nie ulega rozkładowi, nie musisz nawet się jej pozbywać — po prostu połóż na niej nową podłogę! W zależności od wybranego typu podłogi może być konieczne prawidłowe przygotowanie podłoża.

Odkryj wszystkie nasze podłogi

4. Dodaj trochę farby

Z odrobiną farby można uzyskać świetne efekty. Świeża warstwa bieli lub koloru na ścianach może zdziałać cuda. Wybierz wygląd i fakturę, a następnie wyraź swoją osobowość w całym domu. Odkryj atrakcyjne połączenia na naszej stronie z poradami dotyczącymi wnętrz.

5. Wybierz właściwe oświetlenie

Oświetlenie ma decydujące znaczenie dla panującej w domu atmosfery. Dobrze oświetlony pokój jest ciepły i przyjazny, zachęca do relaksu. Pamiętaj o wykorzystaniu wielu źródeł światła składających się z różnych warstw, które łączą się ze sobą. Dodaj także ściemniacz. Umożliwi to dopasowanie oświetlenia do pory dnia i nastroju, a także pozwoli oszczędzać energię elektryczną.

A może warto też dodać trochę świec? Świece sprawdzają się w każdym z pomieszczeń, od salonu po łazienkę, a ich delikatna poświata tworzy relaksującą, kojącą atmosferę.

Artykuły powiązane

10.01.2018

Weź się do pracy: 5 powodów, dla których nie warto już dłużej odkładać remontu w swoim domu

19.07.2018

Jak stworzyć przytulny dom

Szanowni Klienci,
W tych trudnych czasach panującej epidemii związanej z koronawirusem, chcielibyśmy zapewnić, że zakupy w sklepach oferujących produkty Quick-Step są bezpieczne.
Wszystkim nam zależy na komforcie i bezpieczeństwie podczas dokonywanych zakupów, dlatego wszędzie stosowane są wszelkie środki prewencji, tj. maseczki, płyny do dezynfekcji, wydzielone strefy czy odpowiedni dystans.
Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że w tym trudnym okresie niektóre kolekcje mogą mieć dłuższe okresy oczekiwania niż zwykle.