W solidnym domu rodzinnym potrzebna jest solidna podłoga


Kiedy hiszpańska blogerka modowa B* a la Moda, która naprawdę nazywa się Belén Canalejo, zaczęła szukać domu do kupienia, wiedziała, że będzie to początek ogromnego projektu renowacji. Belén i jej mąż Nacho chcieli stworzyć dom swoich marzeń: piękny, przytulny i funkcjonalny dom, w którym mogliby mieszkać wraz z czwórką dzieci.

Laminowana podłoga z realistycznym wyglądem drewna to zawsze jeden z najważniejszych elementów, który pozwoli uzyskać ciepłą, domową atmosferę. “Chciałam użyć materiałów, które odzwierciedlą mój osobisty styl, a zarazem będą wystarczająco silne i odporne, aby poradzić sobie z codziennym życiem sześciu osób”, wyjaśnia Belén. “Chcieliśmy także znaleźć subtelny i jasny kolor podłogi, który podkreślałby naturalne światło wpadające przez okna. Naturalne światło zapewnia energię i radość w domu”.

Poszanowanie historii domu

Belén i Nacho znaleźli stary dom, który pasował idealnie do ich zamysłów. “Chcieliśmy zachować esencję domu i dodać żywy, radosny styl dekoracyjny. Były w nim piękne, oryginalne elementy, z których nie chcieliśmy rezygnować. Na przykład drzwi wejściowe i podłoga w holu są całkowicie oryginalne. Cała reszta domu przeszła całkowity remont”.

Pierwszy wybór

Belén i Nacho wiedzieli, że nowe podłogi będą mieć ogromny wpływ na atmosferę w ich domu. “Laminat był zawsze naszym pierwszym wyborem, ponieważ zapewnia przytulność, ciepło i komfort, a zarazem jest wyjątkowo odporny na wodę i zarysowania”, mówią. “Szybko odkryliśmy, że asortyment Quick-Step Impressive obejmuje wszystko, czego szukaliśmy. Te podłogi mają cudownie naturalny wygląd, są odporne na zarysowania i wodę, a zarazem łatwe w czyszczeniu”, mówi Belén.


Odkryj asortyment ImpressiveJedna otwarta przestrzeń, jedna podłoga laminowana

Rodzinny salon jest połączony z otwartą kuchnią i jadalnią, tworząc główną przestrzeń w domu. Belén chciała zapewnić unikatowy styl podłogi w tym pomieszczeniu, który byłby dopasowany do innych podłóg w domu. Korzystając z narzędzia RoomViewer, mogła zwizualizować wszystkie ulubione podłogi i wybrać najlepszą z nich. Nowa podłoga musiała pasować do różnych stylów otwartej przestrzeni i wszystkich możliwych aktywności — od bałaganiarskich eksperymentów w kuchni po żywe imprezy połączone z kolacją i relaksujące wieczory przed telewizorem.

Wypróbuj narzędzie RoomViewer

Harmonia w całym domu

W asortymencie Quick-Step Impressive udało się znaleźć idealną podłogę dla domu Belén. W całym domu zamontowano laminaty w różnych kolorach. “Laminat zamontowaliśmy także na niższym poziomie całego pierwszego piętra, aby zapewnić harmonię i ciepło w różnych sypialniach”, mówi Belén. “Największym wyzwaniem była piwnica, czyli miejsce zaprojektowane z myślą o rekreacji. Ze względu na wilgotność w tym pomieszczeniu konieczna była wcześniejsza obróbka ścian w celu zapewnienia wodoodporności. Po zakończeniu tych prac zamontowaliśmy laminowaną podłogę z powłoką hydrofobową HydroSeal. Ponieważ piwnica to najciemniejsze miejsce w naszym domu, wybraliśmy białą podłogę w celu wzmocnienia światła”.

Nie było to łatwe, ale Belén udało się zrealizować plany. Kolekcja Quick-Step okazała się być idealnym partnerem w tworzeniu wymarzonego domu dla całej rodziny. Wybrane przez Belén laminowane podłogi nie tylko wyglądają świetnie, ale także spełniają wszystkie potrzeby każdego z członków rodziny.


Odkryj asortyment Impressive
Artykuły powiązane

05.10.2014

Porady dotyczące podłóg w pomieszczeniach otwartych

21.04.2017

Stwórz swój własny egzotyczny raj

Szanowni Klienci,
W tych trudnych czasach panującej epidemii związanej z koronawirusem, chcielibyśmy zapewnić, że zakupy w sklepach oferujących produkty Quick-Step są bezpieczne.
Wszystkim nam zależy na komforcie i bezpieczeństwie podczas dokonywanych zakupów, dlatego wszędzie stosowane są wszelkie środki prewencji, tj. maseczki, płyny do dezynfekcji, wydzielone strefy czy odpowiedni dystans.
Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że w tym trudnym okresie niektóre kolekcje mogą mieć dłuższe okresy oczekiwania niż zwykle.