Weź się do pracy: 5 powodów, dla których nie warto już
dłużej odkładać remontu w swoim domu
 


Remonty... Czy jesteś jedną z osób, które odkładają je w nieskończoność? Zawsze znajdujesz coś, czym warto zająć się w pierwszej kolejności, czyż nie? Błąd! Dzięki naszym poradom w końcu uda ci się przełamać klątwę prokrastynacji. Zapoznaj się z naszymi pięcioma poradami dotyczącymi tego, dlaczego warto zacząć pracę od razu... Podziękujesz nam później!

#1: Dzięki rozpoczęciu remontu wcześniej zaoszczędzisz pieniądze

Jak wszystkim wiadomo, remont zwykle stanowi bardzo poważną inwestycję. To prawdopodobnie jeden z głównych czynników sprawiających, że nie czujesz chęci do jego rozpoczęcia, prawda? Jednak prawda jest taka, że zwlekanie z realizacją projektu prowadzi tylko i wyłącznie do zwiększenia jego kosztów. Nie ma na co czekać, trzeba działać! Jak najwcześniejsze rozpoczęcie przygotowań do remontu i badania rynku umożliwia wybór spośród szerokiego grona wykonawców i pracowników budowlanych. Im dłużej zwlekasz, tym bardziej zwiększa się ryzyko, że najlepsi i najtańsi wykonawcy nie będą już dostępni.

Wybór wykonawcy nie stanowi jednak jedynej korzyści finansowej płynącej z jak najwcześniejszego rozpoczęcia prac. Jeśli potrzebujesz dodatkowego kredytu na sfinansowanie remontu, obecnie mamy doskonały czas znalezienie naprawdę korzystnej oferty. W tej chwili warunki na rynku finansowym są naprawdę interesujące, jednak powoli wracają do normy. Kilka miesięcy oczekiwania może spowodować, że twój projekt stanie się dużo droższy.

#2: Remont sprawi, że Twój dom będzie wyglądał jak nowy

Nowy początek, nowy start! Remont domu może być nowym początkiem, o którym marzysz od wielu lat. To doskonała okazja do pożegnania się z maleńką i staromodną kuchnią lub zużytą podłogą w jadalni i stworzenia wspaniałego wnętrza, o którym marzysz od wielu lat lub montażu podłogi, która od dawna zwraca twoją uwagę. Remont to także wyjątkowa okazja, aby zacząć wszystko od nowa i zmienić swój dom dokładnie tak, jak chcesz. Nie musisz przebudować całego domu, aby uzyskać to wspaniałe uczucie mieszkania w zupełnie nowym domu. Jeśli po prostu wyremontujesz pomieszczenia, w których spędzasz większość czasu w ciągu dnia, na przykład kuchnię lub salon, cały dom będzie sprawiał wrażenie odnowionego.

Pomyśl zatem o tym, że możesz osiągnąć wrażenie nowego domu bez konieczności pakowania wszystkich swoich rzeczy, wynajmowania firmy przeprowadzkowej, zmieniania adresów, rozpakowywania setek pudeł i pudełek...

#3: Remont zwiększa wartość domu

Faktem jest, że inwestycja we własny dom to zawsze dobrze wydane pieniądze. Każdy remont jest w zasadzie modernizacją domu, co z pewnością zwiększa jego wartość na rynku. Nawet jeśli nie planujesz sprzedaży, miło jest wiedzieć, że w razie potrzeby ma bardzo wysoką wartość. Jeśli więc planujesz remont lub renowację, pomyśl o potencjale swojego domu i dowiedz się, w jaki sposób możesz go maksymalnie wykorzystać. Podsumuj mocne i słabe strony domu i sprawdź, jak możesz je podkreślić lub zminimalizować. Jeśli to możliwe powiększ pomieszczenia. Możesz także zamiast tego stworzyć dodatkowe pomieszczenia dzieląc jedno duże pomieszczenie w dwa mniejsze. Rozjaśnij pokoje i kuchnię wymieniając starą, ciemną podłogę na nową, jaśniejszą. Nowa podłoga może zmienić całe pomieszczenie i stworzyć zupełnie inną atmosferę. Zastanawiasz się, jak nowa podłoga może zmienić twoje pomieszczenie? Prześlij zdjęcie do narzędzia RoomViewer i wypróbuj różne podłogi.

Wypróbuj narzędzie RoomViewer >

#4: Koniec z zakłopotaniem i wstydem przed znajomymi

Spójrzmy prawdzie w oczy: nie możesz ciągle zapraszać sześciu kolegów na wieczór z piłką nożną, gdy miejsca w twoim przestarzałym salonie wystarczy wyłącznie dla ciebie, twojego partnera i waszych kotów. Pięciodaniowy obiad, na który zaprosiliście całą rodzinę? Być może troszkę przesadziliście, zwłaszcza jeśli wasza kuchnia zbudowana w 1979 roku niemal się rozpada i stanowi zagrożenie pożarowe dla całej ulicy. 

Czas na to, by zakończyć te wstydliwe chwile i wyświadczyć przysługę sobie, swoim przyszłym gościom i sąsiadom. W jaki sposób? Tworząc miejsce, z którego będziecie naprawdę dumni. Dzięki temu będziecie mogli rozsiąść się wygodnie w salonie z telewizorem, w którym bez problemu ugościcie wszystkich znajomych kochających piłkę nożną. Możecie także wcielić się w rolę szefów kuchni tworzących zapierające dech w piersiach dania, bądź też dumnych właścicieli przytulnej jadalni, której goście nigdy nie będą chcieli opuścić. Ostrzegamy jednak, że z dużym prawdopodobieństwem w najbliższej przyszłości będziecie mieli o wiele więcej gości.

#5: Zmienił się twój styl życia

Poświęć chwilę i zastanów się nad tym, jak wyglądało twoje życie w chwili wprowadzenia się do twojego domu. Przypomnij sobie, kiedy był ostatni remont. Wiele lat temu, prawda? Teraz przypomnij sobie, jak bardzo twoje życie różniło się od obecnego. Ile dzieci dołączyło od tamtej pory do twojej rodziny? Co powiesz na wymianę podłogi w pokoju dziecięcym na miękkie i delikatne panele winylowe? Kiedy po raz ostatni korzystaliście z siłowni, którą tak bardzo chcieliście 15 lat temu? A może od tamtego czasu wasze dzieci wyprowadziły się z domu i możecie w końcu zamontować drewniane panele, o których marzyliście przez całe życie?

Wraz ze zmianami w życiu zmienia się również wasz styl życia, podobnie jak wasze potrzeby i priorytety. Rzeczy, które wydawały się wówczas ważne tracą na znaczeniu i vice versa. Jeśli przestaniesz zwlekać i rozpoczniesz remont już teraz, możesz ponownie wykorzystać cały potencjał swojego domu. Zasługujesz na dom, który jest dostosowany do twojego obecnego stylu życia, do każdego członka Twojej rodziny i do wszystkiego, co jest dla Ciebie ważne.

Artykuły powiązane

24.10.2017

Malene znalazła idealną podłogę do swojego wymarzonego domu na wzgórzu

02.06.2017

Nowa kuchnia: spojrzenie na nową podłogę blogerki Amber

Szanowni Klienci,
W tych trudnych czasach panującej epidemii związanej z koronawirusem, chcielibyśmy zapewnić, że zakupy w sklepach oferujących produkty Quick-Step są bezpieczne.
Wszystkim nam zależy na komforcie i bezpieczeństwie podczas dokonywanych zakupów, dlatego wszędzie stosowane są wszelkie środki prewencji, tj. maseczki, płyny do dezynfekcji, wydzielone strefy czy odpowiedni dystans.
Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że w tym trudnym okresie niektóre kolekcje mogą mieć dłuższe okresy oczekiwania niż zwykle.