Ile kosztuje położenie podłogi

Ile kosztuje położenie podłogi?

Kiedy myślisz o montażu nowej podłogi, pojawia się ważne pytanie: jaki jest koszt nowej podłogi?

Trudno jest udzielić prostej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ jest to zależne to od różnych czynników. Najważniejsze z nich to wybór materiału i metoda instalacji.

Koszt montażu podłogi

Materiały to ogromna część kosztów

Opcje są praktycznie nieograniczoneparkiet, laminat, winyl, naturalny kamień, beton, płytki, korek, bambus, plastik, linoleum, cement, wykładzina itp. Każdy materiał różni się również pod względem kosztów w zależności od jakości, wielkości płytek podłogowych i typu. Typu? Tak, na przykład to, co często nazywamy plastikową podłogą, jest dostępne jako plastikowe maty, winylowe panele z systemem zatrzaskowym, płytki z linoleum itp. Trudno jest podać cenę, dopóki nie wybierzesz dokładnie tego, czego chcesz.

Na cenę wpływa metoda montażu

Niektórzy preferują samodzielny montaż podłogi, nawet bez wcześniejszego doświadczenia, podczas gdy inni potrzebują specjalisty.

Układane samodzielnie podłogi to zwykle laminat i winyl, natomiast podłogi z litego drewna, płytki ceramiczne, cement itp. wymagają specjalisty od podłóg. Taka osoba może rozliczać się godzinowo lub na metry kwadratowe, jak również zażądać ustalonej kwoty za całą pracę.

Konserwacja

Niektóre podłogi, na przykład drewniane, wymagają ciągłej konserwacji, podczas gdy inne, takie jak laminat, wymagają jedynie regularnego czyszczenia. Warto to rozważyć podczas wybierania podłogi i obliczania kosztów w czasie.

Obawiasz się zimnych stóp podczas chodzenia po podłodze? Sprawdź więc, które typy podłóg są odpowiednie do ogrzewania podłogowego.

Jakość jest tego warta

Tak, wybranie najtańszej opcji może być kuszące, ale zazwyczaj warto zapłacić nieco więcej za lepszą jakość w dłuższej perspektywie czasowej. Wyższa jakość zapewnia dłuższą żywotność podłogi na przykład dzięki większej trwałości, odporności na wilgoć i lepszemu dopasowaniu do ogrzewania podłogowego.

Podsumowanie:

  • Koszt położenia podłogi jest zależny głównie od wyboru materiału i sposobu montażu podłogi.
  • Podczas obliczania kosztów rozważ, czy podłoga wymaga ciągłej konserwacji.
  • Lepiej wybrać podłogę o wysokiej jakości niż najtańszą opcję; opłaci się to w dłuższej perspektywie czasowej!

Chcesz uzyskać szczegółową wycenę?

Skontaktuj się ze sprzedawcą

Artykuły powiązane

06.03.2019

Dlaczego podłoga winylowa stanowi idealny wybór do Twojej kuchni

05.03.2019

Dlaczego podłoga winylowa stanowi idealny wybór do Twojej łazienki

Szanowni Klienci,
W tych trudnych czasach panującej epidemii związanej z koronawirusem, chcielibyśmy zapewnić, że zakupy w sklepach oferujących produkty Quick-Step są bezpieczne.
Wszystkim nam zależy na komforcie i bezpieczeństwie podczas dokonywanych zakupów, dlatego wszędzie stosowane są wszelkie środki prewencji, tj. maseczki, płyny do dezynfekcji, wydzielone strefy czy odpowiedni dystans.
Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że w tym trudnym okresie niektóre kolekcje mogą mieć dłuższe okresy oczekiwania niż zwykle.