Go to content Go to search

PROMOCJA

10% rabatu na wybrane podłogi
Ekologiczne podłogi drewniane Quick-Step

PIERWSZY PRODUCENT PODŁÓG, KTÓRY OTRZYMAŁ OZNAKOWANIE
EU ECOLABEL DLA PODŁÓG LAMINOWANYCH

  • #podłogi laminowane
  • #środowisko

Quick-Step ustanawia najwyższe możliwe standardy dla swoich produktów

Doskonałość środowiskowa: oto do czego dąży UNILIN — grupa stojąca za marką Quick-Step. Nasza produkcja jest nie tylko zgodna z normami ochrony środowiska i zdrowia, ale także dobrowolnie posuwamy się o krok dalej, zdobywając ważne dodatkowe certyfikaty, takie jak EU Ecolabel. Pierwszy producent podłóg, który otrzymał to oznakowanie w 2018 roku.

Quick-Step jako europejski lider

Quick-Step to potęga zrównoważonego rozwoju. Dzięki ciągłym innowacjom i wykorzystaniu odzyskanego drewna staliśmy się europejskim liderem w dziedzinie podłóg laminowanych. Jesteśmy dumni, że byliśmy pierwszym producentem podłóg, który otrzymał oznakowanie EU Ecolabel, ponieważ jest ono przyznawane wyłącznie produktom i usługom spełniającym wysokie standardy środowiskowe. Oznakowanie to jest silną motywacją do kontynuowania tego, co robimy najlepiej: tworzenia trwałych podłóg w ekologiczny sposób.

Podłoga laminowana Quick-Step z oznakowaniem EU Ecolabel

Wpływ oznakowania EU Ecolabel

Ustanowione w 1992 r. oznakowanie EU Ecolabel jest uznawane w Europie i na całym świecie jako potwierdzenie doskonałości środowiskowej. Oznakowanie zostało stworzone, aby zachęcić producentów do generowania mniejszej ilości odpadów i CO₂, wytwarzania trwałych i nadających się do recyklingu produktów oraz aby dostarczyć wytyczne dla firm chcących zmniejszyć swój wpływ na środowisko. Nie można nie doceniać jego znaczenia przy przechodzeniu na bardziej cyrkularną gospodarkę.

Kryteria środowiskowe oznakowania EU Ecolabel

Kryteria oznakowania EU Ecolabel zapewniają najlepsze praktyki dla firm starających się stworzyć linię produktów przyjaznych dla środowiska. Dotyczy to następujących kwestii:

  1. ograniczenie stosowania substancji toksycznych,
  2. zapobieganie wylesianiu i degradacji lasów,
  3. poprawa utylizacji i recyklingu odpadów,
  4. efektywne wykorzystanie zasobów i produktów,
  5. obniżenie emisji dwutlenku węgla.

Rygorystyczne kontrole zewnętrzne gwarantują przestrzeganie wymagań dotyczących oznakowania. W firmie Quick-Step jesteśmy dumni, że spełniamy wysokie standardy UE. Jesteśmy też dumni z bycia liderem innowacji i pierwszym producentem podłóg, który wykracza poza standardy branżowe.

UNILIN Dach z panelami słonecznymi

Artykuły powiązane

Retro: Nowy trend w renowacji domów

Remont domu? Retro to sposób na sukces! Dzięki kilku wskazówkom i niewielkiej pomocy Alpha Vinyl możesz łatwo uzyskać dokładnie takie wykończenie i podłogę, na jakie liczysz.

#inspiration

Podwiń rękawy i rozpocznij przygodę z upcyclingiem!

Czy chcesz, aby Twój dom i ogród (lub balkon) wyglądały nieco bardziej oryginalnie? Czy stos rzeczy, których już nie potrzebujesz, z dnia na dzień staje się coraz większy? Upcycling jest doskonałym sposobem na przekształcenie starych, "bezużytecznych" przedmiotów w przyciągające uwagę elementy wystroju Twojego wnętrza!

#inspiration