Rabat na wybrane podłogi

Jak niebieski salon też może być ciepły

Kolor niebieski zawsze kojarzył się ze spokojem, komfortem, a nawet duchowym oświeceniem. Jest to także najchłodniejszy odcień na kole barw. Jednak w połączeniu z ciepłymi, naturalnymi wykończeniami niebieski może pomóc zamienić Twój dom w ciepłe gniazdko. Nasze kolekcje laminatów i paneli winylowych Quick-step idealnie do siebie pasują.

Niezależnie od tego, czy jest to lazur, który przenosi Cię na egzotyczne plaże, czy tajemnicze indygo, które przywołuje głębokie poczucie duchowości, niebieski ma wiele odcieni, z których każdy wywołuje inne uczucia. Nic więc dziwnego, że świat designu i wnętrz przyjął kolor niebieski z otwartym sercem. Na przykład błękit nieba czy odcień Petrol blue można znaleźć w łazienkach i sypialniach na całym świecie ze względu na ich działanie uspokajające.

 

Życie w błękicie

A teraz niebieski pojawia się również w naszych pokojach dziennych. Chociaż niebieski jest uważany za „zimny” kolor, występuje w wielu odcieniach. W zależności od kombinacji kolorów i materiałów w pomieszczeniu, niebieski może mieć cieplejszy lub chłodniejszy odcień. Na przykład dobór podłogi będzie miał znaczny wpływ na odbiór wybranego odcienia. Nasze kolekcje laminatów i paneli winylowych zawierają wiele wariantów o wyglądzie drewna, które mogą wzmocnić wrażenie, którego szukasz.

Oto kilka wskazówek, jak wykorzystać odcienie niebieskiego w salonie:

  • Chcesz mieć przytulniejszy salon? Połącz ciemnoniebieskie ściany z ciepłym drewnem.

  • Potrzebujesz komfortu i bezpieczeństwa? Poeksperymentuj z akcesoriami w ciepłych, ziemistych odcieniach, takich jak kasztanowa czerwień, czekoladowy brąz i ochra. Możesz też wykorzystać naturalne materiały, takie jak rattan czy fajans.
  • Chcesz zachować subtelny nastrój z odcieniami niebieskiego? Zamiast malować ściany na niebiesko, wybierz przyciągającą wzrok niebieską sofę lub elementy dekoracyjne, takie jak ręcznie malowana ceramika w odcieniu błękitu kobaltowego w stylu Delft lub intensywnego turkusu.

  • Kochasz skandynawski design? Połącz pastelowy błękit z jasnym drewnem. Jasne odcienie niebieskiego pomagają złagodzić szarawy odcień podłogi, natomiast płytki lub gładki betonowy winyl mogą wzmocnić efekt chłodnych niebieskich tonów. Jeśli zależy Ci na jeszcze chłodniejszym, miejskim klimacie, możesz również połączyć ten wygląd z akcentami ze stali i czarnego metalu.

Inaczej mówiąc, dla każdego jest jakiś odcień niebieskiego. Tak też podłogi Quick-Step są na każdy gust.

Znajdź wymarzone, wspaniałe style podłóg.

Wypróbuj RoomViewer

 

Artykuły powiązane

29.06.2021

Żywe kolory: trend w wystroju wnętrz roku 2021