Jak stworzyć idealną domową siłownię dzięki podłodze Alpha Vinyl

Każdy, kto wcześniej wahał się, czy warto urządzić siłownię we własnym domu, w czasie pandemii upewnił się w przekonaniu, że to nie tylko chwilowa moda, ale trend, który pozostanie z nami na dłużej. Wraz z zamknięciem klubów fitness i studiów jogi, osoby ceniące sobie aktywność fizyczną zaczęły szukać sposobów, by pozostać w dobrej kondycji.

Wiele z nas zdecydowało się na aranżację we własnych czterech kątach specjalnej strefy do ćwiczeń, często urządzając ją w pomysłowy i estetyczny sposób. Obok maszyn do aerobów i mat do jogi, coraz częściej zaczęliśmy wyposażać je w wygodne zestawy wypoczynkowe, nastrojowe oświetlenie, roślinność, a nawet kominki. Bardzo ważnym aspektem wielofunkcyjnej sali do ćwiczeń jest odpowiednia podłoga. W domowej siłowni najlepiej sprawdzi się podłoże, które jest miękkie, ale równocześnie odporne na uderzenia. Przykładem takiego rozwiązania jest kolekcja Alpha Vinyl produkowana przez Quick Step.

Odkryj kolekcję Alpha Vinyl

Balans między funkcjonalnością a wygodą


Domowe siłownie są często pomieszczeniami wielofunkcyjnymi, służącymi nie tylko do energicznej jazdy na rowerku stacjonarnym lub rolkach czy sesji jogi – coraz częściej to także przestrzeń beztroskiego relaksu. Ich wystrój jest tak samo ważny, jak funkcja, którą pełnią. Stąd wykorzystuje się w nich przyjemne w dotyku, naturalne tkaniny i delikatne kolory, które emanują spokojem i harmonią. Pozytywny wpływ na samopoczucie ma także obecność roślinnych akcentów.


Miękka, a jednocześnie wytrzymała podłoga


Wielofunkcyjna sala sportowa wymaga zastosowania miękkiego, absorbującego upadki podłoża, takiego jak Alpha Vinyl firmy Quick-Step. Ochronna warstwa wierzchnia podłogi i jej mocny rdzeń chronią winyl przed zadrapaniami i uderzeniami ciężkich przedmiotów, takich jak hantle. Powierzchnia podłogi jest przyjemna w dotyku, a właściwości dźwiękochłonne winylu sprawią, że domowe treningi nie będą uciążliwe dla sąsiadów. Ponadto trwałość Alpha Vinyl idzie w parze z naturalnym wyglądem, oddającym rysunek drewna lub cegły, co sprawia, że podłoga ta doskonale wpisuje się w nową filozofię projektowania zgodnie z duchem wellness.

 

Rozwiązanie godne mistrzów


Dzięki podłogom Quick Step aranżacja prywatnego centrum treningowego jest w zasięgu możliwości wszystkich miłośników aktywności fizycznej, w szczególności profesjonalistów. Udowadniają to członkowie drużyny kolarskiej Deceuninck-Quick Step Pro Cycling Team, której sponsorem jest belgijski producent rozwiązań podłogowych. Organizując we własnych domach minisiłownie, sportowcy dają przykład nie tylko kolegom z branży, ale także fanom kolarstwa, że aktywność fizyczna możliwa jest w niemal każdych warunkach. Wszystko to za sprawą funkcjonalności, które oferują podłogi Alpha Vinyl.

Odkryj kolekcję Alpha Vinyl

Artykuły powiązane

03.07.2020

Idealna podłoga do kuchni: porównanie płytek winylowych i ceramicznych

#FloorAdvisor#