Rabat na wybrane podłogi

Japandi: połączenie hygge i wabi-sabi

Chociaż Skandynawię i Japonię dzielą tysiące kilometrów, mają one ze sobą więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać. Na przykład wspólne zamiłowanie do piękna, autentyczności i minimalizmu. Japandi — japoński styl ze skandynawską nutą to trend w aranżacji wnętrz, który z doskonałym skutkiem łączy najlepsze cechy obu światów.

Japandi to coś więcej niż tylko trend wnętrzarski, to także filozofia życia i najlepszy dowód na to, że niektóre wartości przekraczają granice kulturowe. Podczas gdy Duńczycy tworzą „hygge”, czyli poczucie dobrego samopoczucia, używając zrównoważonych materiałów, Japończycy nauczyli się podziwiać niedoskonałość, stosując podejście „wabi-sabi”. W końcu wszystko sprowadza się do wspólnego, minimalistycznego języka projektowania.

 

Pustka i znaczenie

Typowe wnętrza zen wywołują poczucie harmonii dzięki prostemu i stonowanemu wzornictwu, a obecność naturalnych materiałów zaspokaja naszą ludzką potrzebę ciepła i bezpieczeństwa. W obu przypadkach dążymy do stworzenia poczucia spokoju i wyciszenia poprzez otaczanie się znaczącymi przedmiotami.

W stylu Japandi do każdego wnętrza podchodzi się jak do pustego płótna, które zapewnia miejsce na pustkę. Dzięki temu możemy świadomie podchodzić do każdej decyzji projektowej. Na przykład wybór podłogi odgrywa znaczącą rolę, ponieważ jest to fundament, na którym można nakreślić resztę wnętrza. Baw się kontrastami, łącząc betonową podłogę z płytek z drewnianymi szafkami. Możesz też wprowadzić harmonijną paletę kolorów w neutralnych odcieniach, takich jak piasek, brąz i beż, aby dodać wrażenie spokoju.

Dodając przedmioty, takie jak książki, znaczące obrazy lub ręcznie robioną ceramikę, możesz nadać pokojowi osobisty charakter. Dodaj rośliny, organiczne kształty i ekologiczne materiały lub zdecyduj się na ciepłą drewnianą podłogę, aby jeszcze bardziej wzmocnić wrażenie dobrego samopoczucia.

Drewniana podłoga? Dlaczego nie?

Doskonałe niedoskonałości

Japandi to mariaż minimalizmu, piękna i autentyczności. Dlatego właśnie projektanci Quick-Step są wielkimi fanami tej filozofii. Od samego początku istnienia firmy projektują oni ponadczasowe podłogi, które są trwałe i łatwe w utrzymaniu, bez kompromisów w zakresie estetyki. Ich dbałość o szczegóły i różnorodność raz po raz owocuje niepowtarzalnym i realistycznym wyglądem i odczuciem — bliskim naturze ze wszystkimi jej doskonałymi niedoskonałościami.

W Japandi, a także w innych trendach wnętrzarskich, wybór podłogi jest tak samo decydujący, jak pierwsze pociągnięcie na czystym płótnie. Dlatego też nasze kolekcje podłóg laminowanych i winylowych dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów, kolorów i wykończeń.

Wyraź swoją osobowość i stwórz swój prawdziwy dom. Zobacz nasze podłogi w swoim wnętrzu.

Wypróbuj narzędzie RoomViewer

Artykuły powiązane

29.06.2021

Żywe kolory: trend w wystroju wnętrz roku 2021